Duży ruch w fintechu. Przegląd e-biznes - 26.01.2017

26-01-2017, 13:02

W dzisiejszym przeglądzie sporo o firmach z branży fintech, ale także o coraz większej samowystarczalności Amazona i zainteresowaniu inwestora z Singapuru firmą Verily - medycznej spółki Google'a.

  •  Ogłoszono zwycięzców kolejnego etapu programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland dla start-upów. W ścieżce fintech, wspieranej przez PKO PB, wyróżniono: IC Solutions (długopis do automatycznej cyfryzacji papierowych dokumentów), Nu Delta (automatyczne rozpoznanie informacji z faktur za pomocą aparatu w telefonie), Fenige (platforma do przesyłania błyskawicznych przelewów międzynarodowych), Moneyfriend (chatbot dla Faceebook Messengera), Saas Manager (platforma informatyczna do tworzenia i integracji usług w chmurze), Coinfirm Blockchain Lab (potwierdzanie dokumentów w oparciu o blockchain) - (źródło: materiał prasowy PKO BP).
  • Jeszcze trochę o fintechu, tym razem w Londynie. Aniołowie biznesu (wśród nich założyciel Skype'a, Niklas Zennström) inwestują w sumie 700 tys. dol. w rozwój "asystenta finansowego opartego o sztuczną inteligencję" - chatbota, który pozwala kontrolować finanse. Projekt został stworzony przez startup Cleo. O szczegółach przeczytacie w TechCrunchu.
  • Qumak angażuje się w kolejne duże przedsięwzięcie. Tym razem firma w konsorcjum z  firmą inżynierską Promar Sp. z o.o. stworzy platformę zdalnego zarządzania zużyciem mediów energetycznych i użytkowych. Powstały produkt będzie wykorzystany w projektach z zakresu inteligentnych miast i internetu rzeczy (źródło: materiał prasowy Qumak).
  • Polskie startupy trafiają w różne miejsca. Rozwiązania spółki Tuatara Business Solutions stosowane są przez operatora telekomunikacyjnego Omantel z Omanu. Rozwiązanie to umożliwia kontrolę usług posiadanych przez abonenta. Jak informuje spółka, liczba użytkowników tej aplikacji wyniosła (po pół roku od premiery) 200 tysięcy osób (źródło: materiał firmy Tuatara Business Solutions).
  • Business Insider informuje, że Amazon idzie w kierunku coraz większej niezależności (finansowej i organizacyjnej) od kontrahentów. Mowa o logistyce - po własnych samolotach i ciężarówkach gigant e-commerce inwestuje we własny transport morski.
  • W Centrum Handlowym Posnania działa technologia geolokalizacji oparta o sieć wi-fi - nowe rozwiązanie dostarczone przez Netię. Jak podaje propertynews, zainstalowany system pomaga odwiedzającym poruszanie się po centrum, a zarządzającym i najmecom obiektu da informacje o ruchu klientów.
  • Aplikacja Slack dla dużych przedsiębiorstw ma wejść na rynek w przyszłym tygodniu. Startup, wyceniany obecnie na 3,8 mld dol., zapowiada wypuszczenie tego rozwiązania od końca 2015 roku.
  • Berlińska gieła rachunków bankowych, Raisin, pozyskała właśnie kolejne finansowanie - 30 mln dol. wyłożyły fundusze z Nowego Jorku. Jak wyjaśnia tech.eu, środki zostaną przeznaczone na rozwój produktu i ekspansję międzynarodową.
  • Technologie lokalizacji, które pozwalają na kierowanie reklam online do klientów sklepów stacjonarnych - tak Puls Biznesu charakteryzuje działanie polskiego rozwiązania Cosmose. Firma otrzyma dofinansowanie i wsparcie biznesowe od L'Oreala oraz akceleratira Founders Factory (te dwa podmioty nawiązały w ubiegłym roku współpracę).

Zapraszam do czytania, komentowania oraz przesyłania na adres jr@di24.pl linków do aktualnych lub ponadczasowych materiałów o e-biznesie - możliwe, że zasygnalizuję je w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031