Duża awaria Orange usunięta "w większości Polski", ale wciąż są problemy

24-03-2015, 09:43

Operator Orange przyznał, że od wczoraj ma dużą awarię sieci. Są problemy z dostępem do internetu i sieci komórkowej. Awaria powinna być częściowo usunięta, ale nadal wielu ludzi zgłasza problemy.

Kilka godzin temu Orange poinformował na Facebooku, że od wczoraj od godziny 22:30 ma "dużą awarię sieci".  W całej Polsce wystąpiły problemy z dostępem do internetu i sieci komórkowej. Tylko telefony stacjonarne działały normalnie.

- Przez cały czas trwa analiza przyczyn - na ten moment jeszcze ich nie znamy. Pod uwagę bierzemy m.in. celowe ataki. Nad rozwiązaniem problemu pracują nieprzerwanie nasze zespoły kryzysowe - napisano w komunikacie na Facebooku.

Komunikat Orange

Godzinę temu firma poinformowała, że awaria "została już usunięta w większości Polski". W różnych miejscach kraju mogą jeszcze występować "niestabilności". Orange nie podała informacji, gdzie wspomniane niestabilności mogą występować. Z komentarzy samych klientów wynika, że problemy są ciągle obserwowane m.in. w Białymstoku, Poznaniu, Toruniu, Gorzowie, Krakowie, Budgoszczy, Szczecinie.

Firma Orange nie wyjaśniła dokładnie przyczyn awarii, tzn. nie podała informacji dokładniejszych niż wcześniejsze domysły o celowych atakach. Na blogu firmy możemy przeczytać, że przyczyna "była czysto techniczna". Dziennik Internautów pytał dodatkowo o przyczyny awarii, ale w odpowiedzi biuro prasowe operatora przekazało nam ogólnodostępne informacje.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag siecitag Orangetag dostęp do internetutag awarie
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy