Drogi planowane i w budowie na internetowych mapach Polski

15-01-2012, 13:09

Nowe mapy zawierające ponad 3600 km odcinków dróg znajdujących się w budowie lub w fazie planowania udostępnił serwis Targeo. Zainteresowani kupnem działek, budową domu czy nowymi trasami mogą sprawdzić planowaną infrastrukturę drogową i uwzględnić ją w podejmowanych decyzjach.

W serwisie Targeo.pl można obejrzeć aktualną mapę Polski, zawierającą kompletną sieć drogową, uwzględniającą odcinki ostatnio oddane do użytku, drogi w budowie oraz planowane, które zostały również wprowadzone w opublikowanej właśnie najnowszej wersji AutoMapy.

Informacje o drogach planowanych mogą być niezwykle istotne z punktu widzenia nie tylko mieszkańców danych terenów czy kierowców poruszających się na konkretnych trasach, ale i inwestorów, dla których przyszłe uwarunkowania logistyczne mają kluczowe znaczenie. Z informacji mogą też skorzystać osoby chcące kupić lub sprzedać działki - w celu oszacowania ich przyszłej wartości, a także ci, którzy budują domy lub mieszkania - by wiedzieć, jak dany teren będzie wyglądać za kilka lat.

- Postanowiliśmy zrobić krok dalej niż szybka i częsta aktualizacja map uwzględniająca nowo otwierane odcinki dróg. Dodaliśmy do naszych map drogi znajdujące się w końcowej fazie budowy, co pozwoli na ich natychmiastowe uruchomienie w momencie oddania do użytku - podkreśla Rafał Mikołajczak, prezes Indigo, operatora serwisu Targeo.pl.

Czytaj też: TomTom oczyszczony z zarzutów

Drogi w budowie są widoczne na mapie jako odcinki zamknięte dla ruchu z zaznaczoną planowaną datą otwarcia. W dniu otwarcia zostaną one automatycznie odblokowane i od tego momentu będą nimi wyznaczane trasy. Wśród takich odcinków gotowych do odblokowania są m.in. nowy odcinek A4 koło Rzeszowa, trasa S74 koło Kielc, Most Północny i przedłużenie Al. KEN w Warszawie oraz obwodnica Bytomia.

Serwis Targeo.pl przy wyznaczaniu tras uwzględnia również czasowe blokady odcinków spowodowane robotami drogowymi bądź innymi zdarzeniami, a także przetwarzane w czasie rzeczywistym dane o natężeniu ruchu i korkach. Wyznaczając trasę w wariancie optymalnym lub szybkim, otrzymamy przebieg, który omija największe korki i przewidywany czas dojazdu uwzględniający faktyczny ruch na drodze o danej godzinie.

Mapy dostępne są pod adresem: mapa.targeo.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy