Dlaczego powinieneś mieć doświadczenie zawodowe przed pójściem na studia MBA?

12-02-2019, 13:38

Osoby, które dopiero wybierają się na studia, zazwyczaj nie mogą pochwalić się zbyt dużym doświadczeniem zawodowym. Tak się dzieje nawet w wypadku osób, które aplikują na studia magisterskie – najczęściej mają za sobą jedynie obowiązkowe praktyki, czasem dodatkowy staż lub kilka miesięcy pracy na podstawie umowy zlecenie. Osoby, które myślą o studiach MBA, powinny mieć jednak nieco bogatsze doświadczenie zawodowe. Dlaczego?

mat partnera

Rekrutacja na studia MBA: wymagania

Aby zostać słuchaczem studiów MBA, trzeba mieć wykształcenie wyższe, czyli ukończone studia licencjackie lub magisterskie. Drugim wymogiem, jaki muszą spełnić kandydaci, jest… doświadczenie zawodowe. Kandydat musi legitymować się co najmniej dwuletnim doświadczeniem, które może udokumentować. Najlepiej jeśli jest to doświadczenie na stanowisku menedżerskim, choć nie jest to konieczne. W przypadku niektórych studiów MBA (np. Executive MBA) wymagany czas doświadczenia może być nieznacznie wyższy, dlatego w przypadku każdej oferty należy sprawdzić, jakie wymogi powinien spełniać kandydat.

Specyfika studiów MBA

Dlaczego właściwie doświadczenie jest jednym z wymogów, jakie musi spełniać osoba aplikująca na studia MBA? Powodów jest kilka, jednak wszystkie są związane ze specyfiką studiów. Na MBA decydują się zazwyczaj osoby, które chcą znacząco podnieść swoje kompetencje zarządcze i którym zależy na praktycznym wymiarze nauki. Doświadczenie zawodowe uczestników pozwala na prowadzenie zajęć na dużo wyższym poziomie, z omawianiem skomplikowanych case’ów włącznie. Ukończenie studiów MBA ma też najczęściej pomóc w szybszym awansie – właśnie na stanowiska kierownicze i menedżerskie lub specjalistyczne. Pracodawcy przychylniej patrzą na osoby, które chcą cały czas się rozwijać, a do tego wybierają studia opierające się na omawianiu praktycznych zagadnień i faktycznych problemów branży. Ponadto studia MBA sprzyjają poszerzeniu własnej sieci networkinowej – byłoby to pozbawione sensu, gdyby decydowały się na nie osoby bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego.

Wszystko to pokazuje, że studia MBA zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które mają znacznie większe doświadczenie niż większość osób aplikujących na zwykłe studia.

Zobacz więcej korzyści studiów MBA oraz informacje o organizacji i formie zajęć.


Następny artykuł » zamknij

Sąd online już działa!

Źródło: Artykuł partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag studia MBAtag MBAtag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Poly


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: