Dla polskiego turysty najważniejsze jest Wi-Fi

27-03-2012, 08:30

Dostęp do internetu jest jednym z głównych udogodnień wpływających na wybór noclegu, a hotele po raz pierwszy wyprzedziły kwatery prywatne i pensjonaty w rankingu najpopularniejszych obiektów turystycznych – wynika z badania przeprowadzonego przez eholiday.pl.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wyniki badania eholiday.pl
fot. eholiday.pl - Wyniki badania eholiday.pl
Badanie pokazuje, że osoby szukające noclegu najczęściej wybierają hotel, a nie jak w ubiegłych latach kwaterę prywatną lub pensjonat. Dotyczy to zarówno krótkich wyjazdów (2-3 dni), jak i dłuższych (tydzień i więcej). Według portalu jest to pierwsze tak wyraźne odwrócenie trendu w preferencjach turystycznych polskich internautów.

Czytaj też: Skype: Darmowe Wi-Fi w całym UK na tydzień

Równie ciekawie prezentują się wyniki w kategorii udogodnień, które mają największy wpływ na decyzje o wyborze noclegu. Najczęściej wymagamy dostępu do internetu, basenu, parkingu i sauny. Istotne jest także zapewnienie wyżywienia oraz akceptacja zwierząt domowych. Najmniejszy wpływ na decyzje o wyborze miejsca mają: dostęp do prasy codziennej, sejf w pokoju, możliwość skorzystania z ksero i faksu, a także możliwość zlecenia prasowania.

- Kryterium ceny jest nadal bardzo ważne, ale z badania wynika, że dla Polaków coraz istotniejsza staje się wygoda i komfort. Przesunięcie w tym kierunku obserwowaliśmy od dłuższego czasu, ale to pierwsze tak wyraźne i widoczne dane - mówi Mariusz Wojciechowski, Prezes Grupy eholiday.pl.

W badaniu przeanalizowano dane z trzech miesięcy, od grudnia 2011 do końca lutego 2012, łącznie ponad 2,4 mln zapytań w serwisie eholiday.pl.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.