Czym jest logistyka kontraktowa i jakie usługi obejmuje?

26-11-2020, 08:39

Logistyka kontraktowa jest profesjonalną usługą świadczoną przez doświadczonych operatorów logistycznych. Dzięki niej firmy mają szansę znacznego ograniczenia kosztów związanych z obsługą logistyczną przedsiębiorstwa oraz poprawę jakości świadczonych przez siebie usług. Logistyka kontraktowa to doskonałe rozwiązanie dla każdej firmy, która dąży do racjonalizacji kosztów prowadzenia, łączące tradycyjną logistykę z procesami zarządzania łańcuchem dostaw.

logistyka kontraktowa

Na czym polega logistyka kontraktowa?

Logistyka kontraktowa obejmuje szereg operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej. Usługa ta jest oferowana przez profesjonalnych operatorów logistycznych, którzy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za wszystkie związane z nią procesy. Operatorzy logistyczni dysponują własnymi magazynami, wykwalifikowanym personelem, sprzętem oraz systemami informatycznymi, które są niezbędne do wydajnego i prawidłowego realizowania procesów logistycznych. Biorą na siebie pełną odpowiedzialność za całokształt przedsięwzięcia, począwszy od momentu wytworzenia danego produktu, aż do chwili, kiedy zostanie on przekazany klientowi.

Logistyka kontraktowa to jedna z najpopularniejszych obecnie usług outsourcingowych, czyli takich, które mają na celu zdjęcie z barków firm części obowiązków poprzez ich powierzenie doświadczonej i wykwalifikowanej firmie zewnętrznej. Szczególnie chętnie z logistyki kontraktowej korzystają aktualnie sklepy internetowe, które ze względu na specyfikę prowadzonej przez siebie działalności często nie mają możliwości realizowania procesów logistycznych na oczekiwanym od nich przez odbiorców, wysokim poziomie. Operator logistyczny udostępnia im własne zaplecze logistyczne, które obejmuje m. in. magazyn, jego wyposażenie, flotę pojazdów oraz branżowe know-how.

logistyka kontraktowa

Jakie usługi wchodzą w skład logistyki kontraktowej i dlaczego warto na nią postawić?

Magazynowanie towarów jest tylko jedną z usług, które wchodzą w poczet logistyki kontraktowej. Polega ono na składowaniu towarów należących do klienta na powierzchni magazynowej operatora logistycznego od chwili ich dostarczenia do magazynu do momentu przekazania do dalszego transportu. Oprócz samego magazynowanie, logistyka kontraktowa obejmuje także usługi z zakresu przeładunku kompletacyjnego, do których zalicza się odbiór i przechowywanie towarów oraz jego przeładowanie i przekazanie do transportu. Sklepy internetowe mogą natomiast korzystać z kompleksowej usługi polegającej na przejęciu przez operatora wszystkich procesów związanych z obsługą towarów. Oprócz kompletowania zamówień i organizowania ich wysyłki do klienta docelowego, logistyka kontraktowa może zajmować się także obsługą zwrotów i reklamacji.

Logistyka kontraktowa jest nowoczesną usługą, która idealnie wpasowuje się w potrzeby współczesnych firm zajmujących się handlem. Korzystanie z niej na samym początku działalności gospodarczej gwarantuje łatwiejszy i sprawniejszy start oraz ograniczenie początkowych wydatków prowadzenia firmy do niezbędnego minimum. Także firmy, które prowadzą działalność od lat skorzystają na zaletach logistyki kontraktowej - pozwoli im ona ograniczyć dotychczas ponoszone wydatki na obsługę procesów logistycznych oraz znacząco podnieść ich jakość.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag logistyka kontraktowatag logistyka
To warto przeczytać

fot. Executiumfot. Altumcodefot. Cottonbro

  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: