Czy pracujesz w zdrowym biurze?

23-10-2006, 10:53

To, w jaki sposób w tej chwili siedzisz przy komputerze może mieć wpływ na to, czy w przyszłości będziesz miał problemy z kręgosłupem lub potencją. Warto zatem poznać sposoby na zachowanie zdrowia, a zarazem efektywnej pracy, nauki, czy nawet spędzania wolnego czasu przy naszych pecetach oraz notebookach. Znajdziemy je w nowym serwisie, uruchomionym w ramach akcji społecznej dla pracowników i pracodawców, prowadzonej pod hasłem "Zdrowe Biuro".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Celem akcji jest nie tylko uświadomienie zagrożeń, ale także wskazanie możliwych rozwiązań w zakresie profilaktyki, tworzenia zdrowego biura oraz doraźnych zmian w już istniejącym środowisku pracy.

Czytelnikami wortalu zdrowebiuro.pl powinni być nie tylko pracownicy, ale także pracodawcy (bo zdrowszy pracownik, to lepszy pracownik) i architekci projektujący miejsca pracy biurowej. Oprócz wskazań praktycznych dotyczących ergonomii interesujące mogą się okazać informacje na temat przepisów prawnych tj. rozporządzenia ministerialne, regulacje dotyczące mebli biurowych, ogrzewania i wentylacji, poziomu hałasu itd.

Czytaj także: Zbawienny dla organizmu i łatwy w uprawie – poznaj topinambur

Z danych przedstawianych w serwisie wynika, że aż 67% osób zatrudnionych w biurach, siedzi w sposób niewłaściwy, tzn. bez kontaktu z oparciem tylnym, na przedniej krawędzi krzesła, z nogami podwiniętymi lub bez możliwości wygodnego podparcia stóp.

Efekty tej niezdrowej pracy nie są widoczne od razu, ale dopiero z czasem doprowadzają do degradacji kręgosłupa, osłabienia wzroku, słuchu, nasilenia alergii, stanów bólowych i zwyrodnieniowych w obrębie całego ciała. Konsekwencjami wykonywania pracy w niewłaściwej pozycji mogą być także dolegliwości menstruacyjne, poronienia, a nawet impotencja - ostrzegają organizatorzy akcji "Zdrowe Biuro".


Następny artykuł » zamknij

Płyty CD ze szkła

Źródło: inf. prasowa


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag ergonomiatag biuro
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.