"Czarny korsarz" w Wolnych Lekturach

03-04-2019, 22:29

"Czarny korsarz" to jedna z najbardziej znanych książek włoskiego pisarza Emilio Salgariego. To też klasyka włoskiej literatury przygodowej dla młodzieży. Pozycja dotychczas nie była tłumaczona na język polski, lecz Wolne Lektury postanowiły to zmienić.

Czytelnicy biblioteki Wolne Lektury jeszcze w tym roku zyskają nieograniczony dostęp do pozycji ze światowej literatury, nieznanej dziś w Polsce, a zaliczanej do kanonu literatury światowej tego gatunku. Przekładu dokona dwójka doświadczonych tłumaczy literatury włoskiej – Sandra Strugała i Marcin Wyrembelski.

Powieść “Czarny korsarz”, wydana we Włoszech po raz pierwszy w 1928 roku, należy do tych najbardziej znanych w dorobku autora. Jak dotąd do rąk polskich czytelników trafiło zaledwie kilka powieści: “Tajemnice czarnej dżungli”, “Tygrysy z Mompracem”, “Władca ognia”, “Miasto złota”, “Góra światła” i “Dramat na Oceanie Spokojnym”.

“Czarny korsarz” to jedna z tych książek, dla których warto zarwać noc. Jest w stanie poruszyć i rozbudzić wyobraźnię młodego czytelnika na równi z książkami Jules’a Verne’a, Roberta Louisa Stevensona czy Alfreda Szklarskiego. W książce nie brakuje ciekawych zwrotów akcji, odpowiednio dozowanego napięcia oraz galerii barwnych postaci. To zdecydowanie lektura dla wszystkich miłośników literatury przygodowej – zarówno tych młodszych, jak i starszych.

Jej autor, Emilio Salgari (1862-1911), był pisarzem włoskim, autorem popularnych powieści przygodowych, których akcja rozgrywa się w egzotycznych krajach, pionierem fantastyki naukowej. Najbardziej znany jest jako autor książek o malezyjskim piracie, Sandokanie, i jego wiernym portugalskim kompanie – Yanezie. Obecnie należy do 40 najczęściej tłumaczonych włoskich autorów. Wiele z jego powieści zostało wydanych w formie komiksów, niektóre z nich również jako animowane serie oraz ekranizacje filmowe.

Źródło: Wolne Lektury


Następny artykuł » zamknij

Dla startupów duża rzecz

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930