Coraz więcej chętnych do pracy w firmie Apple

14-11-2011, 15:11

W zestawieniu najlepszych pracodawców niezmiennie króluje Google, jednak coraz popularniejsze są firmy związane z rynkiem informatycznym.

Firma Universum przeprowadziła kolejną edycję badania, które miało wyłonić najlepszych amerykańskich pracodawców. Tym razem ankietę wypełniło około 6700 osób z wyższym wykształceniem, które nie ukończyły jeszcze 40 lat życia i mają maksymalnie 8 lat doświadczenia zawodowego.

Czytaj także: Google testuje nowy wygląd serwisu YouTube

Na liście, jak zwykle, znalazło się około 200 firm, a ankietowani mogli dopisywać do zestawienia również własne propozycje. Bez większego zaskoczenia kolejny raz z rzędu na pierwszym miejscu znalazło się Google, które zostało wskazane jako najlepszy pracodawca przez 19,67% respondentów.

- Google'owi udało się bardzo dobrze przekazać, jak wygląda kultura tej firmy i praca w niej - powiedział Chris Cordery z Universum. Analitycy zauważają również, że praca w wyszukiwarkowym gigancie często stanowi wyzwanie, jednak jest ono rekompensowane luźną atmosferą i dobrą renomą firmy.

Tym razem drugie miejsce przypadło korporacji Apple (12,74% głosów), a trzecie Facebookowi (8,90%). To duży sukces szczególnie dla firmy Zuckerberga, która w stosunkowo krótkim czasie zdołała sobie wyrobić dobrą markę, co pomoże jej w przyciągnięciu wielu utalentowanych pracowników. W poprzedniej edycji zestawienia drugie miejsce należało do IBM, a trzecie do Microsoftu.

Czytaj także: Facebook pozwany w Niemczech


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy