Cisco umacnia pozycję na rynku IP wideo

01-09-2010, 21:15

Firma Cisco poinformowała, że zamierza przejąć prywatną spółkę ExtendMedia, dostawcę oprogramowania z kategorii CMS (Content Management System), które służy do zarządzania treściami wideo we wszystkich fazach eksploatacji w oparciu o modele biznesowe przynoszące dochód, takie jak materiały płatne i finansowane przez reklamodawców.

ExtendMedia mieści się w Newton (stan Massachusetts), ale zatrudnia większość swoich pracowników w Toronto (Kanada). Przejęcie tej firmy umożliwi Cisco wprowadzanie rozwiązań dla operatorów usług wideo z obsługą różnych ekranów. Według Cisco popyt na takie rozwiązania rośnie w związku z rozwojem rynku IP wideo.

>> Czytaj też: Kolejny chętny na przejęcie Merlin.pl

Sonda
Cisco przejmie kolejną firmę?
  • Tak
  • Nie
  • Wiele obiecują, niewiele robią
wyniki  komentarze

- W miarę przekształceń na rynku wideo pojawia się coraz większy popyt na usługi wideo z obsługą różnych ekranów i operatorzy telekomunikacyjni rozbudowują swoją infrastrukturę, tak aby móc zarządzać dostarczaniem materiałów wideo na dowolne urządzenie przy zapewnieniu bogatych wrażeń użytkownikowi — powiedział Enrique Rodriguez, wiceprezes i dyrektor generalny działu technologii wideo dla operatorów telekomunikacyjnych, Cisco. Przejęcie firmy ExtendMedia umocni pozycję Cisco w dziedzinie usług IP wideo, co umożliwi operatorom telekomunikacyjnym świadczenie usług bardziej interaktywnych i osobistych, a także optymalizowanie jakości pod kątem danego urządzenia użytkownika – dodaje.

Jak twierdzi Cisco, ExtendMedia wnosi silny zespół projektantów oprogramowania, którzy rozumieją złożone zagadnienia związane z dostarczaniem przez sieci IP usług wideo z obsługą różnych ekranów. Oprogramowanie CMS opracowane przez ExtendMedia zostanie zintegrowane z aktualną ofertą Cisco w zakresie IP wideo i stanie się podstawowym składnikiem oferowanej przez Cisco architektury usług wideo nowej generacji. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, połączenie Cisco i ExtendMedia pozwoli operatorom telekomunikacyjnym na wdrażanie kompleksowej architektury wideo nowej generacji, zapewniającej optymalne doznania bez względu na rodzaj treści, sieć i typ urządzenia użytkownika.

>> Czytaj też: Cisco może przejąć Skype

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Transakcja przejęcia podlega standardowym warunkom zamknięcia spółki i wedle oczekiwań zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie roku finansowego 2011 firmy Cisco. Po sfinalizowaniu transakcji większość zespołu ExtendMedia zostanie włączona do działu technologii wideo dla operatorów telekomunikacyjnych (Cisco Service Provider Video Technology Group). Dział handlowy i dział usług specjalistycznych ExtendMedia zostaną włączone odpowiednio do działu handlowego i działu usług zaawansowanych Cisco.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag IP wideotag ExtendMediatag Cisco
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031