Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wczoraj wieczorem, 19 maja, publiczny serwer Jabber/XMPP Chrome.pl zakończył swoją działalność - poinformował smoku, założyciel i administrator serwera.

Wiadomość została przekazana na Forum Jabbera w Polsce. Jak, poza podziękowaniami, uzasadnia w swoim poście smoku:

"publiczny serwer +dla dobra community+ przestał mi być do szczęścia potrzebny."

Bezpłatny publiczny serwer chrome.pl służył polskim internautom od ponad sześciu lat. Z Forum Jabbera można się także dowiedzieć, że wkrótce uruchomiony zostanie nowy serwer jabbim.pl ze wszystkimi możliwymi transportami.

Jabber to otwarty, oparty na XML protokół komunikacji w czasie rzeczywistym oraz powiadamiania o obecności. Podstawowym zastosowaniem tej technologii są systemy natychmiastowej komunikacji, czyli między innymi komunikatory internetowe. (Źródło: Wikipedia)

Dziękujemy Andrzejowi B. za podesłanie wiadomości.

AKTUALIZACJA

Na stronie JabberPL.org, Tomasz Sterna, właściciel chrome.pl wyjaśnił dziś rano, iż zamknięcie spowodowane było m.in. niestabilnością serwera związaną ze zbyt wielką popularnością chrome.pl.

Tomasz Sterna poinformował ponadto, że serwer został zamknięty, ale nie całkowicie. Zablokowano obecnie możliwość rejestracji nowych kont. W przypadku już założonych kont będą usuwane tylko nieaktywne, czyli te, na które nie zalogowano się przez co najmniej 30 dni. Blokowane będą także konta używające jakiegokolwiek autorespondera.

Tym samym serwer chrome.pl przeszedł w status eksperymentalny. Osoby, posiadające tam konto oraz te, które jeszcze konta nie posiadają, a które chcą uczestniczyć w rozwoju Platformy Chrome powinny zgłosić się e-mailem do właściciela serwera.

Szczegóły oraz adres e-mail Tomasza Sterny znajdziecie w serwisie JabberPL.org

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Desperacki zakup Microsoft?