Chrome Web Store dostępny w Polsce

16-09-2011, 07:45

Sklep Google'a z aplikacjami webowymi pojawił się w Polsce i 23 innych krajach. To dobra wiadomość nie tylko dla użytkowników Google Chrome, ale także dla deweloperów, którzy chcą wypromować swoje webowe aplikacje.

Chrome Web Store to sklep Google z aplikacjami webowymi, które można łatwo zainstalować w przeglądarce Chrome. Sklep zadebiutował w grudniu ubiegłego roku i od tego czasu wyraźnie się rozwinął. Wczoraj jego działalność została rozszerzona m.in. na Polskę.

Po rozszerzeniu działalności sklepu deweloperzy publikujący aplikacje za jego pośrednictwem mogą dotrzeć do 160 mln ludzi z całego świata, którzy korzystają z Google Chrome. Sklep Google'a oferuje różne modele zarabiania, tj. zakup jednorazowy, subskrypcję, freemium, bezpłatnie z reklamami lub linkami do stron oraz przez opłaty w ramach aplikacji.

Sklep pobiera prowizję w wysokości 5% za płatności w ramach aplikacji oraz 5% + drobna opłata transakcyjna w przypadku pozostałych płatności. Jest możliwość korzystania z innego rozwiązania do generowania przychodu oferowanego przez firmę zewnętrzną. Więcej informacji na ten temat deweloperzy znajdą na stronach Google'a.

Użytkownicy Chrome będą mogli znacznie łatwiej wyszukiwać i dodawać nowe aplikacje, rozszerzenia i motywy do swojej przeglądarki. Wiele aplikacji jest już dostępnych w języku polskim, np. popularna gra Angry Birds czy aplikacja Eurosport.

Czytaj: Gmail, Kalendarz i Dokumenty Google wkrótce dostępne również offline


Źródło: Google Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy