Chcesz zagrać w The Witcher Battle Arena? Ruszyły zapisy na testy

22-08-2014, 17:28

Studio CD Project RED, we współpracy z Fuero Games, uruchomiło zapisy na zamknięte beta testy gry mobilnej The Witcher Battle Arena w wersji na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Zainteresowani już teraz mogą obejrzeć trailer z gameplayem.

The Witcher Battle Arena to gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), jak sama nazwa wskazuje, osadzona w wiedźmińskim świecie. Redaktorzy serwisów branżowych mieli okazję rzucić na nią okiem jeszcze w lipcu, teraz ruszają zamknięte beta testy, a premiery należy spodziewać się w czwartym kwartale br.

Jak już wspomnieliśmy, gra została zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych - będzie można w nią zagrać na platformach iOS, Android i Windows Phone, a także na tabletowej wersji Windowsa. Co ważne, projekt  będzie realizowany w popularnym modelu free-to-play, który nie wymaga od gracza zakupu tytułu ani płacenia abonamentu.

Twórcy zapewniają, że zależało im na zachowaniu równości szans, dlatego gra nie zawiera mechanizmów typu „płać, by wygrać” (ang. pay-to-win), a wszystkie jej elementy składowe można będzie odblokować poprzez udział w rozgrywkach. Planowane są również aktualizacje, które rozbudują rozgrywkę zarówno o nowe postaci, jak i tryby gry.

- W przyszłości ten i kolejne projekty mobilne mogą stanowić jeden z filarów naszego biznesu i być stabilnym źródłem przychodów - uważa Adam Kiciński, prezes CD Projektu. Jego zdaniem ryzyka biznesowe związane z wydaniem tego typu gry są minimalne. Model biznesowy The Witcher Battle Arena zakłada skalowalność, co oznacza że koszty uruchomienia projektu nie były wysokie, a w przyszłości będą proporcjonalnie dostosowane do powodzenia gry i przychodów, które będzie przynosić - tłumaczy Kiciński.

Gracze mogą się zgłaszać do udziału w testach na stronie www.thewitcherbattlearena.com/beta. Poniżej zamieszczamy świeżo udostępniony trailer z gameplayem:

Zobacz więcej newsów na temat gier osadzonych w wiedźmińskim świecie


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy