Cena akcji firmy Apple może się znacznie wahać

18-04-2012, 18:20

Nawet drobna negatywna informacja związana z przyszłością firmy Apple może doprowadzić do znacznych wahań kursu w krótkim terminie - uważają analitycy. Kalifornijski koncern zaprezentuje swoje wyniki za pierwszy kwartał już w następnym tygodniu.

Inwestorzy będą w następnym tygodniu przyglądali się akcjom firmy Apple dokładniej niż kiedykolwiek - uważa agencja Reuters. Amerykański koncern pod koniec stycznia zaskoczył informacją o wzroście zysków kwartalnych aż o 118%.

Czytaj także: Apple nie może przywrócić powiadomień push w Niemczech

W ostatnim tygodniu akcje firmy Apple taniały, odrabiając straty we wtorek, gdy walory korporacji zyskały ponad 5%. Analitycy nie mają wątpliwości, że gigantyczna wycena spółki, sięgająca ponad 600 miliardów dolarów, oparta jest przede wszystkim na niewielkiej liczbie przeszkód, jakie stoją przed producentem popularnych gadżetów.

- Jakiekolwiek niezadowolenie z Apple może prowadzić do znaczącej wyprzedaży akcji w krótkim terminie - powiedział Channing Smith z funduszu Capital Advisors Growth Fund. - Czy wierzymy w firmę Apple w dłuższym terminie? Zdecydowanie tak, jednak gdy spoglądasz w przyszłość, dochodzisz do momentu: to już bardzo dużo, może oczekiwania wychodzą trochę poza realną granicę.

Apple powinno zaprezentować swoje wyniki finansowe 26 kwietnia, jednak bardzo trudno będzie sprostać oczekiwaniom inwestorów, którzy wciąż spodziewają się gwałtownych wzrostów. Tylko w tym roku cena walorów firmy z Cupertino wzrosła o niemal 60%, sięgając 644 dolarów.

Czytaj także: Mniejsza produkcja tabletów w pierwszym kwartale


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy