Canon szuka miliardowych oszczędności

14-03-2012, 10:33

Blisko 5 miliardów dolarów zamierza oszczędzić w najbliższych pięciu latach Canon w związku z planowanym cięciem kosztów. Jest to efekt pojawiających się na europejskich rynkach trudności.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Znany producent aparatów oraz drukarek poinformował, że sytuacja gospodarcza w Europie zmusza go do szukania oszczędności. Kłopoty w związku z tym może mieć również wiele innych azjatyckich firm.

Czytaj także: Kodak bankrutuje

Problemy ma stanowić także silna pozycja jena, na którą w ostatnim czasie narzekało często także Sony. W ciągu pięciu najbliższych lat restrukturyzacja ma przynieść Canonowi co najmniej 400 miliardów jenów oszczędności (4,84 miliarda dolarów).

W poprawie kondycji finansowej ma pomóc wykorzystanie robotów przy produkcji tonerów, a być może również podczas budowania lustrzanek - poinformował The Daily. Zmniejszone zainteresowanie konsumentów tego typu sprzętem może jednak skutkować w najbliższym czasie obniżeniem zysków Canona o ponad 100 miliardów jenów - uważa agencja Reuters.

O tym, jak trudny jest to rynek, przekonała się niedawno firma Kodak, która nie sprostała konkurencji głównie ze względu na szybko rozwijający się rynek smartfonów i urządzeń cyfrowych. Koncern wycofał niedawno ze sklepów swoje aparaty, wciąż jednak w niektórych punktach nabyć można produkowane przez firmę drukarki.

Czytaj także: Kodak pozywa firmy Apple i HTCSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.