Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Brytyjczykom wciąż nie podobają się reklamy iPada

01-05-2012, 14:20

Wsparcie dla sieci 4G w nowym iPadzie, które działa wyłącznie w Ameryce Północnej, budzi wiele kontrowersji w Wielkiej Brytanii oraz Australii. Użytkownikom nie podoba się sposób, w jaki reklamowane jest urządzenie.

Na początku kwietnia brytyjski regulator poinformował, że zbada reklamy nowego iPada w związku z licznymi skargami użytkowników niezadowolonych z urządzenia. Sprzęt, pomimo deklarowanego wsparcia dla 4G, współpracuje tylko z amerykańskimi standardami sieci.

Czytaj także: Ponad 600 tys. komputerów Mac zarażonych wirusem Flashback

W Wielkiej Brytanii zasięg sieci 4G jest bardzo ograniczony, ale nawet po tym jak zostanie rozbudowany, nowy iPad i tak nie będzie z nimi współpracował - zauważa BBC. Firma Apple po skargach użytkowników usunęła z brytyjskich reklam informację o wsparciu nowego tabletu dla 4G. Problem pozostał jednak w sieci.

Na stronach kalifornijskiego koncernu wciąż można przeczytać o 4G w nowym iPadzie. Jak jednak informuje BBC, w liście przedstawionym przez Apple przeczytać można o tym, że "z brytyjskiej strony firmy usunięto wszystkie odniesienia do wsparcia 4G w nowym iPadzie".

Podczas zakupów na stronie koncernu nadal można jednak przeczytać o wersji iPada "Wi-Fi + 4G", co jest powodem kolejnych skarg. Mimo że na dole strony wyjaśniono, iż 4G wspierane jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, brytyjski regulator w związku z zażaleniami uznał informację o obsłudze szybkich sieci bezprzewodowych za "potencjalnie sprawiającą problemy".

Czytaj także: Wymienił nerkę na iPada, tera sam potrzebuje nowej


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: BBC



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR