Bój się Teslo. Nadjeżdża elektryczne Porsche

07-01-2019, 11:31

Porsche Tacyan - nowatorski, w pełni elektryczny samochód niemieckiego wytwórcy - jest coraz poważniejszym kandydatem na lidera rynku. Wśród zamawiających nowego elektryka - z rocznym wyprzedzeniem - przeważają właściciele Tesli...

Porsche Taycan to pierwszy w pełni elektryczny samochód niemieckiego producenta, który ma stanowić konkurencję wobec aut dotychczasowego lidera rynku - amerykańskiej Tesli. Nowe auto wchodzi do gry z luksusową, futurystyczną stylistyką, świetnymi osiągami i nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi. Pod maską znajdziemy np. pierwszą produkowaną na masową skalę baterię 800 wolt (ponad dwukrotnie szybsze ładowanie).

Oficjalną decyzję o seryjnej produkcji marka podjęła w październiku 2018 roku. Dziś wyobraźnia moto- i technomaniaków podsycana jest kolejnymi danymi, dotyczącymi zarówno samochodu, jak i jego potencjalnych nabywców.

W przedsprzedaży wpłynęło zamówień tyle, że jeśli rzeczywiście zostaną zrealizowane (zamawiający wpłacili kaucję 10 tys. dol.), wszystkie egzemplarze na ten rok  (20-25 tys. sztuk) zostaną wyprzedane. Ponad połowa zamawiających deklaruje, że będzie to ich pierwsze auto marki Porsche. Osoby te są posiadaczami samochodów marki Audi, Mercedes czy BMW, a przede wszystkim Tesla. Samochody do ich rąk trafią zapewne w 2020 roku.

Porsche, jako niemal synonim samochodu z segmentu premium (koszt nowego auta będzie, zależnie od modelu, rozpoczynał się zapewne od ok. 400 tys. zł), najwyraźniej ma zakusy na najwyższą rynkowa pozycję wśród producentów aut w pełni elektrycznych.

Lider na rynku samochodów elektrycznych zmieni się w 2019 roku? Zobacz, co piszą na ten temat inne media:

Business Insider (wraz z analizą, czy Porsche rzeczywiście może zdominować rynek EV - j.ang.);

Bloomberg (także o wyzwaniach, jakie stoją przed producentem - j.ang.);

Electrek (także o planach produkcyjnych - j.ang.);

Green Car Reports (także o zapowiadanych parametrach i innych walorach nowego samochodu - j.ang.);

Antyweb (materiał z czerwca 2018, z analizą parametrów oraz opisem planowanych inwestycji producenta)

Portal Technologiczny (materiał z czerwca 2018, o zakupie przez Porsche akcji w pewnej chorwackiej firmie...)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930