Blupill pomoże zaoszczędzić na rachunkach telefonicznych

11-03-2011, 12:18

Rosnąca konkurencja na rynku operatorów komórkowych sprzyja pojawianiu się coraz lepszych ofert dla klientów. Jak się jednak okazuje, bez pomocy komputera wybór najkorzystniejszej okazuje się wręcz niemożliwy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak informowaliśmy niedawno, smartfony wypierają powoli standardowe telefony, co jest równoznaczne ze wzrostem zapotrzebowania na dodatkowe usługi, takie jak mobilny internet. Jak łatwo wybrać najlepszą ofertę?

>>Czytaj także: Robot przypominający człowieka jak żaden inny (wideo)

Sonda
Skorzystasz z Blupill?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W takiej sytuacji pomocny ma być projekt Blupill, którego twórcy już od dwóch lat pracują nad skryptem mającym pomóc w dobraniu jak najkorzystniejszego abonamentuNiemal każdy z nas ma poczucie, że jego rachunki za telefon są za wysokie - zauważa szef projektu Sebastian Barylski.

Co ciekawe, twórcy usługi zaznaczają, że wybranie najlepszych taryf bez skorzystania z bardzo zaawansowanego kodu jest wręcz nierealne. Często także sami operatorzy nie ułatwiają klientom zadania, jednak jak mówi prof. Krzysztof Diks z Uniwersytetu Warszawskiego: Blupill jest niezwykle skomplikowanym konceptem matematycznym i informatycznym, który powinien dobrać ofertę najlepszą spośród setek milionów kombinacji.

Działanie witryny uruchomionej obecnie dla testów jest niezwykle proste - aby otrzymać dostęp do najtańszych spersonalizowanych pod naszym kątem usług, musimy przelać 1,30 PLN (e-płatność) bądź 2,40 PLN brutto, jeśli decydujemy się zapłacić SMS-em. Na początku procesu podajemy swój numer telefonu, po czym aplikacja w Javie działająca w obrębie okna przeglądarki prosi o uzyskanie dostępu do naszych billingów. W tym celu loguje się do naszego internetowego konta, które posiadamy u operatora bądź ułatwia jego stworzenie.

Witryna Blupill
fot. - Witryna Blupill
Cała procedura może się wydawać niezbyt bezpieczna, choć twórcy wielokrotnie zastrzegają, że witryna nie przechowuje żadnych prywatnych informacji.

Po przeanalizowaniu historii rozmów, użytkownik otrzymuje informację na temat tego, jakiej wysokości rachunki płaciłby u najpopularniejszych polskich operatorów. Decyzja o jakichkolwiek zmianach pozostaje jednak ostatecznie w rękach użytkowników.

>>Czytaj także: Miniaturowy komputer do walki z chorobami oczu


Źródło: Informacja prasowa


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.