Bing testuje reklamy w wynikach wyszukiwania

23-07-2011, 19:56

Reklamy w Bing wyglądają niemal identycznie, jak zwykłe wyniki wyszukiwania.

Na początku lipca Steve Ballmer nieskromnie stwierdził, że Bing w przyszłości będzie pomagał nie tylko w wyszukiwaniu, lecz również w wykonywaniu całych zadań. Na razie jednak usługa generuje bardzo duże straty, a Microsoft dopiero eksperymentuje z nowymi formami reklam.

>>Czytaj także: Nowości związane z komunikacją w WP7 Mango (wideo)

Sonda
Bing okaże się zyskownym projektem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

O reklamach w wynikach wyszukiwania poinformował autor bloga RKGBlog, który nie ukrywa swojego zaskoczenia ich inwazyjnością. Linki reklamowe są oznaczone wyłącznie małą grafiką "ads" umieszczoną do tego w pewnej odległości od wyników wyszukiwania. 

Również właściciel serwisu Search Engine Land zajmującego się tematyką wyszukiwarek określił takie formy reklamowe jako "szokujące". Jak zauważył, kiedyś wyszukiwarki oferowały możliwość "płatnego włączenia" strony do rezultatów wyszukiwania, jednak w 2009 roku Yahoo jako ostatnie zrezygnowało z takiego procederu.

Microsoft w odpowiedzi na zarzuty przyznaje: Wciąż testujemy i eksperymentujemy z nowościami w Bing, a razem z tym dokładnie mierzymy zaangażowanie użytkowników i ich reakcję na wprowadzane zmiany. Na razie nie mamy nic do dodania na ten temat.

Reklamy w wynikach wyszukiwania Bing
fot. RKGBlog - Reklamy w wynikach wyszukiwania Bing
Choć obserwatorzy rynku wyszukiwarek są zaskoczeni nowościami w Bing, całość jest na razie jedynie eksperymentem, który być może nie zagości na długo w wyszukiwarce giganta z Redmond. Warto przypomnieć, że Bing niedawno podpisał umowę z chińskim gigantem Baidu, co ma skutecznie powstrzymać Google'a od ekspansji na rynku w tym kraju.

>>Czytaj także: Microsoft: Jeden ekosystem dla pecetów, tabletów i telefonów


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy