Bill Gates: Bycie miliarderem jest przereklamowane

28-10-2011, 10:26

Współtwórca Microsoftu, odpowiadając na pytania studentów, stwierdził, że nie warto starać się być miliarderem.

Bill Gates pojawił się w piątek na University of Washington, gdzie mówił na temat tego, jak rozwój technologii może pomóc w edukacji oraz biedniejszym regionom.

Czytaj także: Bill Gates nie obejmie ponownie sterów w Microsofcie

Po zakończeniu prezentacji największe zainteresowanie wzbudziło jednak pytanie jednego ze studentów, który chciał od Gatesa dowiedzieć się, jak stać się miliarderem. Rozumiem, że ktoś może chcieć miliona dolarów, to wolność - powiedział współtwórca Microsoftu. - Gdy jednak przekroczysz ten punkt, muszę ci powiedzieć, że dalej jest to wciąż ten sam hamburger.

Gates, odnosząc się do jednej z sieci amerykańskich fast foodów, zauważył, że "Dick nie podnosi swoich cen". Jak powiedział, jest wielu ludzi takich jak on, którzy mogą zamówić tyle hamburgerów, ile tylko zdołają zjeść.

- Bycie ambitnym jest jednak dobre - przyznał w końcu jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Bill Gates zapewnił również, że nie widzi żadnych przeciwwskazań, by dzieci wykorzystywały do edukacji komputery już w szkołach podstawowych. Zauważył jednak, że w takim przypadku warto skupić się na naprawdę wartościowej wiedzy. Co jest naprawdę niezbędne? Geometria? Nie, prawdopodobnie nie - powiedział współzałożyciel Microsoftu.

Czytaj także: Windows 8 już w sierpniu 2012?


Źródło: GeekWire
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy