Baidu uruchomi swoją platformę aplikacji mobilnych

05-09-2011, 14:53

Chiński gigant rynku wyszukiwarek zdradza coraz więcej na temat planów swojej mobilnej ekspansji.

Baidu niedawno ujawniło swoje wyniki finansowe, które okazały się znacznie lepsze od oczekiwań analityków. Firma chce kontynuować dobrą passę, tym razem zmierzając w kierunku bardzo lukratywnego rynku mobilnego.

>>Czytaj także: Baidu dogadało się z wytwórniami muzycznymi

Sonda
Google ma wciąż szanse na chińskim rynku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował Reuters, platforma dla aplikacji mobilnych będzie nosiła nazwę Baidu Yi i ma pozwolić deweloperom na tworzenie narzędzi oraz gier dystrybuowanych podobnie jak w przypadku App Store'a od Apple'a. Całość ma się opierać na istotnie zmodyfikowanej wersji Androida, gdzie niemal wszystkie aplikacje Google'a będą zastąpione przez ich odpowiedniki Baidu.

Przy okazji uruchomiono także nową stronę, wyposażoną teraz m.in. w rozwiązania społecznościowe. Jak przyznał dyrektor generalny Baidu, Robin Li, nowości mogą skutkować utratą części użytkowników, którzy będą musieli utworzyć specjalne konto, by korzystać z nowych funkcji.

- Nieważne, jak duże będą straty, taka jest przyszłość rynku - powiedział Robin Li. - Jeśli my tego nie zrobimy, inni będą mogli. Dyrektor generalny Baidu przyznał również, że na razie nie wiadomo, jak nowości wpłyną na liczbę użytkowników korzystających ze strony w najbliższym czasie. Obecnie w usłudze utworzonych jest już około 200 milionów kont.

>>Czytaj także: Baidu udostępnia sklep z aplikacjami dla Androida działający w przeglądarce


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy