Baidu rozpoczęło współpracę z lokalnymi mikroblogami

02-03-2012, 16:43

Chiński gigant rynku wyszukiwarkowego będzie wyświetlał aktualne wiadomości pozostawiane przez użytkowników na mikroblogach - poinformowała firma w komunikacie.

Baidu jest największą wyszukiwarką na chińskim rynku i - podobnie jak Google - zamierza zacieśnić współpracę z witrynami społecznościowymi. Azjatyccy internauci będą mogli wkrótce wygodnie przeglądać wiadomości m.in. z witryn Sina.com oraz portali należących do Tencent.

Czytaj także: Google i Microsoft chcą mieć swoje Siri

- Witryny mikroblogowe są popularne szczególnie na urządzeniach mobilnych, więc to pomoże Baidu w zdobywaniu tego typu użytkowników - powiedział analityk Kelvin Ho z Yuanta Securities, który zaleca kupowanie akcji chińskiego giganta internetowego. - Witryny społecznościowe to coraz istotniejszy obszar zainteresowania Baidu.

Baidu obsługuje 83% zapytań do wyszukiwarek w Chinach, gdzie ponad pół miliarda ludzi ma dostęp do internetu. W ostatnim czasie korporacja inwestuje przede wszystkim w technologie, które pozwalają jej na lepsze dopasowywanie reklam. Serwisy społecznościowe, gdzie użytkownicy pozostawiają wiele informacji na temat siebie oraz swoich zainteresowań, to niemal idealne miejsca dla reklamodawców.

Warto przypomnieć, że niedawno bardziej spersonalizowane wyniki wyszukiwania zaprezentowała również firma Google. Amerykański koncern postanowił mocniej zintegrować swoją usługę społecznościową z wyszukiwarką, gdzie w pierwszej kolejności wyświetlane będą informacje oznaczone przez naszych znajomych.

Czytaj także: Chrome poinformuje, że ściągasz wirusa


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy