Avatar: 1 mld USD w 17 dni

04-01-2010, 07:26

Już niedługo filmowi pozostanie jedynie jeden przeciwnik na liście najbardziej kasowych filmów - "Titanic". "Avatar" potrzebował zaledwie 17 dni, by przekroczyć barierę 1 miliarda dolarów przychodów.

"Avatar" Jamesa Camerona został całkowicie zrealizowany w technologii 3D. Dlatego też nie dziwi, że na jego realizację wydano około 237 milionów dolarów - jest to obecnie czwarty najdroższy film w historii kina. Również czwarte miejsce zajmuje on w kategorii najbardziej dochodowych produkcji wszechczasów - do tej pory film przyniósł na całym świecie 1,02 miliarda dolarów - podaje BBC News. Wyprzedzają go jedynie "Titanic" (1,8 mld USD), "Władca Pierścieni: Powrót Króla" (1,12 mld USD) oraz "Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka" (1,07 mld USD).

Dwie ostatnie pozycje są mocno zagrożone. "Avatar" do przekroczenia miliarda dolarów potrzebował zaledwie 17 dni. Film wciąż jest na ekranach kin, bijąc rekordy popularności i to pomimo wyższych cen biletów na seanse 3D.

Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo zajmie on drugie miejsce na liście filmów wszechczasów. Pomoże w tym zapewne fakt, że 2 stycznia film wszedł na ekrany chińskich kin. 15 stycznia trafi z kolei do ostatniego z zaplanowanych krajów - Włoch.

Już pierwszy weekend na ekranach kin sugerował, że film osiągnie kasowy sukces. Widzowie zostawili w kasach biletowych 242 miliony dolarów, o 10 milionów więcej niż się spodziewano. sukcesu nie zmąciły nawet problemy w niektórych niemieckich i szwajcarskich kinach, gdzie nie poradzono sobie z rozkodowaniem filmu.

>> Czytaj więcej: DRM uniemożliwił premierę "Avatara"


Następny artykuł » zamknij

Nowy ThinkPad od Lenovo

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag filmytag Avatartag 3D
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy