Artenue zwycięzcą majowej edycji Business Mixera

23-05-2012, 09:57

Głosami ekspertów startup Artenue został ogłoszony najlepszym pomysłem biznesowym w maju. Zwycięzcy otrzymali tytuł Startupu Miesiąca, dzięki czemu mogą walczyć z innymi polskimi teamami o miano Startupu Roku i wyjazd do jednej z ambasad AIP Business Link: w Szanghaju, Dolinie Krzemowej lub Wielkiej Brytanii.

Business Mixer
fot. - Business Mixer
18 maja odbyło się otwarcie nowej, kolejnej po Warszawie, placówki AIP Business Link mieszczącej się przy ul. Mogilskiej 65 w Krakowie. Otwarciu towarzyszyła konferencja z cyklu Business Mixer. Jej tematem przewodnim był rynek aplikacji mobilnych i jego przyszłość w Polsce.

Wśród obecnych na spotkaniu ekspertów znaleźli się m.in. Piotr Wilam – pierwszy prezes Onet.pl, Dariusz Kocięcki – Business Development Manager w agencji marketingu mobilnego Looksoft, a także Dariusz Żuk – prezes Polski Przedsiębiorczej. W konferencji wzięli również udział przedstawiciele firm Microsoft, Wealth Solutions i Samsung, którzy zaprezentowali swoje produkty w showroomach. Wydarzenie było transmitowane na żywo przez magazyn Bloomberg Businessweek Polska.

Czytaj: W Krakowie rusza nowoczesne centrum wspierania młodego biznesu

Business Mixer
fot. - Business Mixer
Spotkanie rozpoczęło się od dyskusji dotyczącej rozwoju technologii mobilnych i coraz większego popytu na aplikacje mobilne dającego szansę na powstawanie nowych śmiałych projektów biznesowych.

Następnie odbyła się część konkursowa. ScatchApp zaprezentował technologię pomagającą w przekształcaniu papierowych szkiców w działające interaktywne modele z wykorzystaniem kamery wbudowanej w telefon. Lingapp pokazał aplikację wspierającą naukę języka angielskiego, natomiast zwycięski Artenue przedstawił technologię wymiany zdjęć i dokumentacji między miłośnikami sztuki miejskiej, dając użytkownikom możliwość planowania alternatywnych wycieczek po każdym miejscu na ziemi.

Business Mixer
fot. - Business Mixer
Dodatkowym elementem wydarzenia była prezentacja gdyńskiego startupu Gurupa.pl, który zamienia graficzne projekty cyfrowe w wysokiej jakości wydruki na płótnach. Goście wydarzenia mieli okazję zobaczyć serię portretów gwiazd polskiego show businessu sfotografowanych przez Adama Balcerka.

Po ogłoszeniu werdyktu, rozpoczęła się część nieoficjalna. Goście udali się na 9 piętro budynku Meduza z widokiem na krakowską panoramę, gdzie w zrelaksowanej atmosferze mogli porozmawiać z osobami z branży.

Business Mixer
fot. - Business Mixer
Czytaj: AIP Business Link będą wspierać przedsiębiorczość

Kolejny Business Mixer odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Startupy chętne do udziału w wydarzeniu zachęcamy do wysłania maila na adres olga.antkiewicz@przedsiebiorca.pl, aby dowiedzieć się więcej na temat zasad uczestnictwa w konkursie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930