Apple w kwietniu otwiera nowy campus. Jay-Z zakłada fundusz inwestycyjny. Tinder kupuje aplikację do wiadomości wideo. Przegląd e-biznes - 23.02.2107

23-02-2017, 10:28

W dzisiejszym przeglądzie garść informacji z Ameryki - m.in. o nowym campusie Apple i nowym pomyśle Jay-Z - oraz akwizycje planowane i zrealizowane (m.in. Tender Hut i Tidal) oraz kilka sukcesów w Polsce i Europie.

 • Kolejna konsolidacja w usługach IT, tym razem na rynku białostockim – firma TenderHut przejęła firmę LIT specjalizującą się w technologiach Google, z uprawnieniami do świadczenia usług dla najważniejszych organizacji międzynarodowych (to kolejna akwizycja po zakupie LemonTea i QBurst Poland). LIT zostanie połączony z SoftwareHut – programistyczną spółką w technologicznej grupie kapitałowej (źródło: materiał prasowy TenderHut).
 • Jak podaje elektronika B2B (za Reutersem) Toshiba planuje sprzedać większość udziałów w swoim biznesie pamięci flash, za kwotę nie niższą niż 8,8 mld dol. Firma wstępnie zakładała sprzedaż tylko 20% udziałów, ale problemy finansowe zmusiły ją do rewizji tego planu.
 • Za rozwojem polskiego przemysłu kosmicznego (mamy 300 firm zarejestrowanych w Europejskiej Agencji Kosmicznej) nie nadąża rynek pracy – informuje Newseria. Choć polskie uczelnie oferują kierunki związane z przemysłem kosmicznym, brakuje osób wykształconych ściśle w tym zakresie, ale też programistów, elektroników, inżynierów.
 • W związku z wydłużonym cyklem sprzedaży, zaskakującymi przepisami prawa czy innymi przeszkodami może się okazać, że aby prowadzić sprzedaż, nie wystarczy tylko zaspokoić potrzeb użytkownika modelowego. Dowiedz się, co jeszcze brać pod uwagę [link afiliacyjny].
 • Poczta Polska notuje wzrosty swoich usług przeznaczonych dla sektora e-commerce. W porównaniu do roku 2015, w 2016 r. usługi kurierskie wzrosły o 20%, o 4,5% przybyło klientów umownych, a Polecony eCommerce zanotował prawie 70% wzrost w sprzedaży (źródło: materiał prasowy Poczty Polskiej).
 • Daj się śledzić przez tydzień, a dostaniesz spersonalizowaną sukienkę za min. 99 dol. Jak wyjaśnia retailnet.pl, aplikacja Coded Couture, będąca wynikiem współpracy H&M i Google będzie śledziła aktywność klientki (np. gdzie bywa i jaka wtedy jest pogoda), a na podstawie zebranych informacji firma projektowa należąca do H&M uszyje (w ciągu miesiąca) dopasowaną do tych informacji sukienkę.
 • Apple planuje otwarcie „Apple Park” - nowej siedziby, w której powstanie zainwestował 5 mld dol. - na kwiecień. Firma będzie potrzebowała ponad pół roku, by przeprowadzić 12 tys. pracowników do nowego miejsca. (źródło: materiały Apple).
 • Tinder – firma tworząca aplikację randkową – przejęła Wheel, aplikację do wiadomości wideo, nieco podobnej do Snapchata. Jak czytamy w Business Insider, czteroosobowy zespół twórców aplikacji przejdzie do Tindera. Warunków umowy nie ujawniono.
 • Chociaż pewne idee znane są nie od dziś, to jednak nowością jest szybkość, z jaką można założyć firmę i dotrzeć do grupy klientów. Proces powstawania firmy jest dzisiaj znacznie szybszy i mniej kosztowny niż dotychczas. Jak zrobić to w praktyce? [link afiliacyjny]
 • MADKOM S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, specjalizująca się w produkcji systemów IT dla samorządów, podpisała umowę na świadczenie usługi serwisu gwarancyjnego oraz rozbudowy Regionalnego Systemu Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Małopolskiego. Wartość zamówienia to 1,44 mln zł brutto (źródło: materiał prasowy MADKOM).
 • W tech.eu czytamy o francuskim rozwiązaniu wynajmu samochodów dla osób podróżujących – firma TravelCar prowadzi tego typu transakcje m.in. między osobami prywatnymi. TravelCar właśnie otrzymał 15 mln dol. finansowania na wejście ze swoimi rozwiązaniem do Ameryki.
 • Jay-Z, przez ostatnie lata bardziej znany jako współzałożyciel Tidal niż z dokonań muzycznych i szef Roc Nation Jay Brown zakładają własny fundusz kapitałowy. Jak zdradza Business Insider, Jay-Z i Jay Brown już inwestowali w startupy (np. w Ubera) jako aniołowie biznesu.Zapraszam do czytania i komentowania.

 Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl) - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag e-biznes
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31