Apple skarży się KE na Motorolę

20-02-2012, 07:43

Zarzuca Motoroli Mobility działania sprzeczne z zasadami FRAND. Komisja Europejska tymczasem dała wiarę zapewnieniom Google'a, że kluczowe patenty Motoroli nadal będą dostępne, i zaaprobowała przejęcie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Motorola Mobility poinformowała w dokumentach, jakie złożyła do SEC (Komisji Papierów Wartościowych i Giełd), że w dniu 17.02 otrzymała pismo od Komisji Europejskiej, w którym napisano, że firma Apple złożyła formalną skargę na amerykańskiego producenta telefonów komórkowych. Dotyczy ona działań Motoroli względem niektórych patentów, uznawanych za kluczowe dla standardów, które mają być rzekomo udostępniane niezgodne z zasadami FRAND - podaje agencja Reuters.

Apple domaga się w tej sprawie interwencji unijnej egzekutywy. Firma Google, która w zeszłym roku poinformowała o nabyciu Motoroli Mobility, na co w zeszłym tygodniu zgodziły się odpowiednie władze Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej, zapowiedziała, że kluczowe patenty producenta nadal będą dostępne na zasadach FRAND.

Czytaj także: Czy dzięki niemu Google powtórzy sukces firmy Apple?


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.