Apple nie radzi sobie w Chinach

26-04-2012, 11:10

Amerykański koncern prezentuje oszałamiające wyniki finansowe, jednak wciąż ma ogromne problemy z ekspansją na największym rynku telefonów komórkowych. Chiny stają się miejscem, w stronę którego spogląda coraz większa liczba producentów przenośnych gadżetów.

W ubiegłym miesiącu Apple podpisało porozumienie z China Telecom, czyli drugim co do wielkości operatorem w kraju. Koncern sprzedaje w Chinach specjalną wersję smartfona iPhone wykorzystującą CDMA.

Czytaj także: China Mobile rozszerza wsparcie dla 4G

- Bazując na tym, co obserwowaliśmy do tej pory, zauważamy ogromny potencjał w smartfonach iPhone z CDMA - powiedział analityk Wong Teck-Zhung z IDC. - Kluczowym czynnikiem rosnącej popularności sprzętu jest tu podpisanie umowy z China Telecom i rozszerzenie współpracy z operatorami.

Kalifornijski koncern napotkał jednak ważny problem, którym jest brak współpracy z innymi technologiami w kraju. Największy operator komórkowy na świecie China Mobile, który może się pochwalić ponad 600 milionami abonentów, wykorzystuje własny standard 3G nie wspierany przez iPhone'a.

Na niekorzyść kalifornijskiego koncernu bez wątpienia wpływają również doniesienia o złych warunkach pracy w chińskich fabrykach Foxconnu. Choć niedawno szef zakładów zapowiedział kolejne podwyżki, obecnie niektórzy robotnicy spędzają w fabrykach nawet 60 godzin tygodniowo. Płace w Foxconnie wahają się w granicach 360-455 dolarów.

Czytaj także: Chińczycy również szukają zysków w firmie Apple


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy