Apple może sprzedawać iPady w Szanghaju

23-02-2012, 18:42

Szanghajski sąd zezwolił na sprzedaż iPadów w tym mieście. Agencja Reuters określiła wydarzenie jako "istotny precedens".

Chiński sąd odrzucił wniosek jednej z tamtejszych firm o wstrzymanie sprzedaży iPada - poinformowała agencja Reuters. Korporacja Proview Technology domagała się tego typu kroków w związku z domniemanym wykorzystywaniem znaku towarowego bez odpowiedniej zgody.

Czytaj także: Mniejsza produkcja tabletów w pierwszym kwartale

- To bardzo pomoże firmie Apple i da jej trochę przestrzeni do oddechu - powiedział prawnik Ren Wenfeng, który nie jest związany z konfliktem technologicznych firm. - Na razie nie wiadomo jednak, czy kalifornijskiej firmie uda się wygrać sprawę związaną z naruszeniem znaku towarowego w całych Chinach, gdyż kluczowa decyzja zapadnie na postępowaniu sądu wyższej instancji w Guangdong.

iPad był usunięty ze sprzedaży w ponad 10 największych chińskich miastach, co okazało się olbrzymią szansą dla największych konkurentów firmy Apple - poinformowała niedawno agencja Reuters. Na blokadzie urządzenia kalifornijskiego producenta miał zyskać przede wszystkim Samsung, ale również Lenovo.

Warto przypomnieć, że Proview Technology oskarżyło niedawno firmę Apple o wykorzystywanie znaku towarowego "iPad" na terenie Chin bez odpowiednich uprawnień. Amerykański gigant zapewnia natomiast, że porozumienie podpisane między firmami już wiele lat temu dotyczyło również Azji.

Czytaj także: Dzieci uwielbiają tablety


Następny artykuł » zamknij

Policja bada atak na Philipsa

Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy