Apple idzie znowu na rekord

16-12-2009, 19:44

Ostatni kwartał 2009 roku przyniesie zapewne firmie Apple kolejny rekord sprzedaży. Najnowsze modele komputerów znalazły uznanie w oczach klientów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Pierwsze dwa miesiące ostatniego kwartału 2009 roku dają Apple powody do zadowolenia oraz uzasadnionego optymizmu. Październik i listopad, według danych firmy NPD, na którą powołuje się Ars Technica, przyniosły 21-procentowy wzrost sprzedaży komputerów producenta z Cupertino. Ponieważ jednak najważniejszy miesiąc dla handlu - grudzień - wciąż trwa, można spodziewać się znacznie wyższego wskaźnika.

Dla Apple oznaczać to może kolejny rekordowy kwartał pod względem przychodów i zysków. Już teraz firma Steve'a Jobsa może pochwalić się niesłabnącą dynamiką wzrostu, a także tym, że to właśnie jej przypada około połowy zysku wypracowanego przez producentów komputerów w pierwszej połowie kończącego się właśnie roku.

Tak dobre wyniki są zapewne efektem dużego zainteresowania nowymi modelami komputerów, które pojawiły się na rynku w połowie października i to pomimo ich wysokich cen. Ta strategia jednak zdaje się przynosić spodziewane efekty - mimo że komputery tej firmy są znacznie droższe niż konkurentów, chętnych nie brakuje, co przekłada się na bardzo dobre wyniki finansowe.

Bardzo prawdopodobne jest, że firma będzie mogła pochwalić się w czwartym kwartale przychodami na poziomie ponad 10 miliardów dolarów. Przyszły rok nie ma być gorszy. Jak podawał niedawno Dziennik Internautów, w 2010 roku sprzedaż firmy Apple ma rosnąć szybciej niż całego rynku - 26 wobec 16 procent.

>> Czytaj więcej: Apple urośnie znacznie szybciej niż rynek


Następny artykuł » zamknij

iPhone nagra film. Legalnie.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag iMactag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.