Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Android wyprzedza iOS pod względem liczby pobrań aplikacji

25-10-2011, 13:57

Po raz pierwszy w historii platforma Google'a wyprzedziła iOS pod względem pobrań aplikacji w drugim kwartale 2011 roku - czytamy w raporcie ABI Research.

- Świetna polityka monetyzacji Apple'a przyciągnęła w szczególności tych deweloperów, którzy przykładają większą wagę do jakości i doświadczeń związanych z użytkowaniem aplikacji - zauważyło ABI Research.

Czytaj także: Szef Androida: Telefon nie powinien być asystentem

Warto odnotować, że Android już od jakiegoś czasu prowadzi na rynku platform mobilnych z udziałami na poziomie 44%, gdzie iOS może się pochwalić około 31%. Naturalnym wydaje się więc również większa liczba pobrań narzędzi na urządzenia z "Zielonym Robotem".

Co jednak ciekawe, według ABI Research przeciętny użytkownik iOS pobiera więcej aplikacji niż posiadacz urządzeń z Androidem. Ten drugi wygrywa jednak, jeśli chodzi o ogólną liczbę ściągnięć narzędzi, gdyż sprzętów wyposażonych w platformę mobilną od wyszukiwarkowego giganta jest po prostu więcej.

- Otwartoźródłowa strategia Androida jest jednym z głównych czynników jego sukcesu - powiedziała Lim Shiyang z ABI Research. - Bycie otwartą platformą znacznie zwiększyło liczbę urządzeń z Androidem, co z kolei bezpośrednio wpływa na popularność mobilnego sklepu z aplikacjami. Tylko sam ten czynnik wyjaśnia, dlaczego Android jest nowym liderem na rynku aplikacji mobilnych.

Niedawno informowaliśmy również, że w Android Markecie opublikowano już łącznie ponad pół miliona aplikacji, natomiast przez konkurencyjny App Store przewinęło się ich do tej pory ponad 600 tysięcy.

Czytaj także: Ponad pół miliona linii kodu w Androidzie


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: ABI Research