Android 4.0 dla smartfonów Sony Ericsson w kwietniu

22-12-2011, 23:36

Posiadacze smartfonów Sony Ericssona będą musieli na aktualizacje swoich urządzeń poczekać jeszcze wiele miesięcy.

Jak poinformowano na blogu Sony Ericssona, proces wydawania aktualizacji jest dość żmudny, a zatem użytkownicy powinni uzbroić się w cierpliwość. 

Czytaj także: Sony skupi się na smartfonach

W pierwszej kolejności producent urządzeń musi uzyskać dostęp do kodu nowej wersji Androida, a dopiero w kolejnych fazach następuje integracja oprogramowania z narzędziami dostępnymi dla wcześniejszych wersji platformy. Sony Ericsson zapewnia, że później całość przechodzi rygorystyczne testy, także ze strony partnerów firmy.

Na początku kwietnia nowy Android 4.0 ma trafić do modeli Xperia Arc S, Xperia Neo V, a także Xperia Ray. Nieco później, bo już na początku maja Ice Cream Sandwich zawita również do Xperii Arc, Xperii Mini, Xperii Mini Pro, Xperii Play, Xperii Neo, Xperii Pro oraz Xperii Active.

Warto zauważyć, że są to wszystkie urządzenia udostępnione przez producenta w tym roku, a zatem choć czas oczekiwania jest dość długi, warto docenić taki krok producenta. Przy okazji przypomnijmy, że już na zbliżających się targach CES Sony Ericsson ma zamiar zaprezentować "super smartfona" z ekranem o przekątnej 4,55 cala.

Czytaj także: Nowy Sony Ericsson dla najbardziej wymagających


Źródło: Sony Ericsson
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy