Amnesty TV - nowy środek do osiągnięcia starego celu (wideo)

06-08-2011, 12:38

W połowie lipca Amnesty International wystartowała z własną telewizją internetową. Jaki przyświeca jej cel, z czego jest finansowana i kto jest w nią zaangażowany w rozmowie z Dziennikiem Internautów zdradza Aleksandra Minkiewicz, rzeczniczka prasowa polskiej sekcji AI.

Anna Wasilewska-Śpioch, Dziennik Internautów: Jaki jest cel Amnesty TV?

Aleksandra Minkiewicz, Amnesty International Polska: Celem Amnesty TV jest szerzenie wiedzy na temat praw człowieka i akcji prowadzonych na ich rzecz przez Amnesty International, a także inspirowanie do czynnego uczestnictwa w kampaniach.

Dlaczego Amnesty International zdecydowała się zrealizować program telewizyjny?

Jako największa na świecie organizacja zajmująca się prawami człowieka, Amnesty ma wiele fascynujących historii, którymi chce się podzielić. Amnesty TV jest platformą, na której możemy to zrobić. Pragniemy zachęcić więcej osób do przyłączenia się do naszej działalności na rzecz praw człowieka i zainspirować jak najwięcej ludzi, by podjęli działania w ich obronie.

Czy Amnesty sprawuje kontrolę redaktorską nad programem, czy jest on outsourcowany?

Tak, mamy kontrolę nad zawartością merytoryczną programu. Amnesty TV jest realizowane wewnętrznie. Jednak nie jest to jedynie platforma służąca do transmisji wypowiedzi naszych rzeczników. Zamierzamy zapraszać ekspertów i zainteresowane - lub interesujące - osoby, by zainicjować dyskusje dotyczące praw człowieka.

Co zamierzacie osiągnąć? Czy macie jakieś sprecyzowane cele dotyczące nowych członków, zysków finansowych czy oglądalności?

Istotą Amnesty TV jest oddanie misji AI, nie zarabianie pieniędzy. Naszym głównym celem jest zwiększenie zainteresowania i zrozumienia pracy Amnesty. Jest to cel, w który jesteśmy gotowi zainwestować. Inwestowane pieniądze pochodzą z budżetu przeznaczonego na promocję kampanii AI. Amnesty TV jest nowym sposobem komunikacji - jest to nowy środek do osiągnięcia starego celu. Amnesty International zajmuje sie organizacją kampanii i Amnesty TV jest rodzajem innowacji, jakich wprowadzanie jest celem naszej działalności.

Kto będzie zaangażowany w tworzenie Amnesty TV?

 • Mike Bradley - producent/reżyser: były producent i reżyser w Zeppotronie Charliego Brookera, wyprodukował między innymi programy „News Wipe” i „Screen Wipe”.
 • Neil Boorman - redaktor: były redaktor, felietonista i autor „Bonfire of the Brands”. Jego show „Shoreditch Tw*t” nadawany w Channel 4 zdobył nagrodę Montreaux Comedy Award.
 • Jess Bendien - talent: pracowała przy programach „Never Mind The Buzzocks” i „Comic Relief”.
 • Iain Morris - scenarzysta: były redaktor zamawiający w Channel 4 i współtwórca „The Inbetweeners”.
 • Modern Toss: Mick i Jon piszą i tworzą cieszące się złą sławą komiksy do „The Guardian” i „Private Eye”.
 • Heydon Prowse (Don't Panic): dziennikarz śledczy i realizator filmowy, który rozpoczął skandal dotyczący wydatków Alana Duncana (2010). Redaguje czasopismo „Don’t Panic”.
 • Chris Atkins: scenarzysta/reżyser „Taking Liberties” i „Starsuckers”, filmów o charakterze śledczym, ukazujących nadużycia przywilejów politycznych i siły mediów w społeczeństwie brytyjskim.
 • Robert Thompson: rysownik i komik z Wielkiej Brytanii. Jego komiksy ukazują się regularnie w „Private Eye”, „The Spectator”, „The Times”, „The Telegraph” i „The Independent”.
 • Nat Saunders i Chris Heywood (Misery Bear): dwaj scenarzyści/reżyserzy dla „Smack The Pony”, „Big Train” oraz twórcy popularnej na YouTube serii „Misery Bear”.
 • Anthony Burrill: ilustrator i grafik światowej sławy oraz artysta tworzący instalacje i pracujący z różnymi mediami, w tym plakatami, obrazami ruchomymi i trójwymiarowymi.
 • Bureau Of Investigative Journalism: nagradzany zespół dziennikarzy należących do Amnesty Media, który zapewni pomoc w zakresie dziennikarstwa śledczego.

Gdzie można oglądać Amnesty TV i dowiadywać się o nadchodzących odcinkach?

Wystarczy odwiedzić amnestytv.co.uk

Poniżej można natomiast zobaczyć trailer:


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031