Amazon prezentuje nowe urządzenia i szuka specjalistów w Polsce

25-08-2015, 13:49

Amazon Echo to jedno z nowych urządzeń zaprezentowanych przez firmę w Warszawie. Nad głosem urządzenia pracują specjaliści z Gdańska, a tymczasem Amazon szuka kolejnych pracowników w Polsce.

Wczoraj w Warszawie Amazon zaprezentował swoje nowe urządzenia, w tym  obsługiwane za pomocą komend głosowych Amazon Echo. Echo nie wymaga tradycyjnej, dotykowej obsługi. Wystarczy je zapytać np. o trasę dojazdu, prognozę pogody lub wynik meczu. Dzięki wykorzystaniu chmury urządzenie bardzo szybko znajduje odpowiedzi na pytania i udziela ich kobiecym głosem o imieniu Alexa.

Amazon Echo

Amazon szuka specjalistów w Polsce

Co ciekawe, nad Alexą pracują specjaliści z Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Firma szuka też kolejnych pracowników do rozwoju technologii text-to-Speech. Amazon poszukuje m.in. inżynierów oprogramowania i lingwistów. Wszystkie dostępne w Gdańsku stanowiska pracy można znaleźć na stronie www.amazon.jobs/location/gdansk-poland.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w roku 2013 Amazon.com przejął polską firmę IVONA Software, która stworzyła wielokrotnie nagradzany syntezator mowy. Dlatego właśnie mowa o specjalistach z Gdańska. 

Ponieważ Echo korzysta z rozwiązań chmurowych Amazon Web Services, w trakcie pracy uczy się zwyczajów użytkownika i staje się coraz bardziej wydajne w wyszukiwaniu odpowiedzi. Dzięki Echo można też słuchać muzyki czy poznać najnowsze wiadomości a nawet rozjaśnić lub przyciemnić światło w domu. Wszystko to odbywa się bez fizycznego kontaktu z urządzeniem.

Kindle i Fire - co nowego?

Firma zaprezentowała także czytniki ebooków Kindle. W Warszawie pokazano m.in. najnowszy model nazwany Voyage. Urządzenie posiada 6” ekran o rozdzielczości 300 ppi,. Ciekawą cechą urządzenia jest stały i pozbawiony opłat dostęp do sieci 3G, który pozwoli na pobieranie ebooków wszędzie tam, gdzie dostępny jest zasięg sieci komórkowych. Urządzenie może wytrzymać bez ładowania aż do 6 tygodni.

Amazon w Warszawie

Amazon przypomniał też o rodzinie tabletów Fire. Urządzenia te wyróżnia dostęp do bogatej biblioteki (ponad 33 miliony pozycji) filmów, programów telewizyjnych, utworów muzycznych, książek, a także aplikacji i gier. Wersja tabletu dla dzieci posiada dwuletnią gwarancję od awarii, nielimitowany dostęp do treści przyjaznych dzieciom a także najlepsze opcje kontroli rodzicielskiej, pozwalające ustalać ograniczenia wiekowe, czas używania tabletu (zob. Luksusowy Kindle, tablet dla dzieci i co jeszcze? Amazon się rozkręca!).

Amazon pokazał też rozwiązania do strumieniowania mediów Fire TV. Pierwsze z nich to niewielka, czarna skrzynka podłączana bezpośrednio do telewizora, zapewniająca dostęp do ponad 200 tys. seriali i filmów dostępnych w usługach Netflix oraz Amazon Instant Video i HBO GO, a także do wielu utworów muzycznych i gier wideo.

Amazon w Warszawie

Możliwości korzystania z gier znacznie rozbudowuje opracowany specjalnie dla Fire TV Amazon Game Controller, który komunikuje się z urządzaniem bezprzewodowo za pośrednictwem Bluetooth. Fire TV strumieniuje media w rozdzielczości 1080p, a dzięki uczeniu się zwyczajów użytkownika potrafi przewidzieć, jakich treści będzie poszukiwał i skraca czas ich ładowania. Fire TV Stick to mniejsza wersja tego rozwiązania wpinana bezpośrednio do portu HDMI telewizora.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930