Allekontrola.pl pomaga ścigać szarą strefę e-handlu

GazetaPrawna.pl 01-06-2010, 19:11

Przygotowany przez Ministerstwo Finansów Krajowy Plan Dyscypliny Podatkowej na 2010 rok obejmuje m.in. kontrole w zakresie e-handlu.

Jak organy podatkowe radzą sobie z szarą strefą w zakresie e-handlu?

Coraz lepiej. Dowodem na to jest wzrastająca efektywność takich kontroli. Jest to wynikiem coraz lepszego przygotowania merytorycznego kontrolujących oraz wykorzystania odpowiednich programów komputerowych. Obecnie realizowany jest plan doskonalenia zawodowego kadr administracji skarbowej na rok 2010, który obejmuje również szkolenia w formie warsztatów komputerowych ukierunkowane na pozyskiwanie informacji z internetu i kontrolę e-handlu. W tym roku przewiduje się udział w warsztatach ok. 500 osób, włączając pracowników urzędów i izb skarbowych z całego kraju.

Czy monitoring internetu przynosi spodziewane rezultaty?

Tak. Przykładowo Izba Skarbowa we Wrocławiu zlokalizowała i zidentyfikowała ok. 1500 najaktywniejszych sprzedawców aukcyjnych z województwa, w tym wszystkie dane osobowe i rachunki bankowe. Po uzupełnieniu o szacunkową wartość sprzedaży za lata 2006–2009, ustaloną na podstawie programu Allekontrola.pl, informacje te są przekazywane do urzędów skarbowych celem przeprowadzenia czynności sprawdzających lub kontroli podatkowych.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w wywiadzie Ewy Matyszewskiej ze Zbigniewem Wilińskim, kierownikiem oddziału kontroli podatkowej i współpracy z innymi jednostkami Izby Skarbowej we Wrocławiu - Allekontrola.pl pomaga ścigać szarą strefę e-handlu

gazeta prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy