Allegro: płatności jednym kliknięciem

01-03-2012, 15:37

Aby zapłacić jednym kliknięciem, należy wcześniej zapisać numer karty płatniczej na koncie PayU. One-click-buying ma być przełomową funkcją w serwisie aukcyjnym Allegro.

- Model one-click-buying, czyli w naszym przypadku zakupy jednym kliknięciem dzięki zapisaniu w koncie PayU danych kartowych, znany jest internautom w wielu miejscach na świecie, w Polsce nie był jednak dotychczas wykorzystywany na szeroką skalę. Dzięki współpracy z PayU uruchomiliśmy taką funkcjonalność i mam nadzieję, że kupujący szybko docenią jej liczne zalety - mówi Przemysław Budkowski, Dyrektor Allegro.

Aby skorzystać z konta PayU, należy zarejestrować się, używając danych z konta na Allegro, oraz zapisać w koncie swoją kartę płatniczą. Po zapisaniu na koncie PayU danych karty kolejne płatności będzie można wykonać jednym kliknięciem.

- Od wielu lat, wspólnie z Allegro, wykorzystujemy zdobyte doświadczenia i ulepszamy nasze rozwiązania, by były one przyjazne dla użytkowników. Tym razem umożliwiamy jeszcze łatwiejsze zakupy na Allegro osobom korzystającym z kart płatniczych i liczymy na to, że liczba zwolenników tej metody płatności będzie wzrastać - mówi Joanna Kuzdak, Dyrektor Zarządzająca PayU S.A.

Czytaj też: Visa i Intel zrewolucjonizują usługi finansowe?

PayU zapewnia, że wszystkie dane (zarówno osobowe, jak i dotyczące kart czy rachunków bankowych) podawane są przez kupującego tylko raz i przechowywane bezpiecznie przez PayU S.A., które może się pochwalić statusem Agenta Rozliczeniowego nadzorowanego przez Prezesa NBP.

Kupujący ma ponadto dostęp do historii wszystkich płatności wykonanych przez konto i może w ten sposób stworzyć własną, spersonalizowaną listę zakupów w internecie. Dzięki szybkiej wyszukiwarce może w dowolny sposób sortować swoje zakupy według określonych kryteriów, takich jak data zakupu, status transakcji czy też kwota.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy