Akcelerator GPW, trochę telemedycyny i wielki showroom Samsunga. Przegląd #ebiznes

14-06-2017, 09:07

W dzisiejszym przeglądzie dowiecie się nieco o Akceleratorze Giełdy Papierów Wartościowych i o jednej z firm, która do niego trafiła. Piszemy także o nowym centrum pokazowym Samsunga. Po te i pozostałe wiadomości zapraszamy do lektury.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


  • Ruszyła platforma omniDoc - usługa pozwalająca na szeroki dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu oraz specjalistów, niezależnie od miejsca przebywania pracownika, poprzez video albo czat. Jest skierowana do firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom wysokiej jakości opiekę medyczną w wersji online (źródło: materiał prasowy firmy omniDoc).
  • Powstały ponad pięć lat system szybkich i tanich przelewów międzynarodowych TransferGo rozszerza swoje działania o kolejny rynek europejski - po Wielkiej Brytanii TransferGO wchodzi do Niemiec, ferując m.in. darmowe przelewy ekonomiczne (źródło: materiał prasowy firmy TransferGo).
  • Samsung otworzył w Warszawie Mobile B2B Innovation Center, które ma zwiększać zaangażowanie polskiego oddziału firmowego instytutu B&R w opracowywanie rozwiązań mobilnych dla biznesu. W Centrum będą prezentowane rozwiązania i najnowsze technologie dla klientów biznesowych z obszarów takich jak bezpieczeństwo, służba zdrowia oraz sektory finansowy i użyteczności publicznej (źródło: materiał prasowy firmy Samsung).
  • 14 września na rynek wejdzie nowy symulator piłkarski japońskiego dewelopera Konami - w Polsce wyda go firma Techland. W Pro Evolution Soccer 2018 jako specjalna postać pojawi się najszybszy człowiek świata, Usain Bol, który został ambasadorem gry (źródło: materiał prasowy firmy Techland).
  • IniJOB.com, startup założony przez Bartosza Michałka, byłego Prezesa Comperia.pl, zebrał 400 tys. zł w akcji finansowania społecznościowego na Beesfund.com. Fundusze posłużą do dalszego rozwoju portalu poprawiającego komunikację na pracodawca-pracownik, w tym stworzenie wersji anglojęzycznej. W akcjonariat firmy zaangażowało się 132 udziałowców. Startup trafił też do Akceleratora Giełdy Papierów Wartościowych (źródło: materiał prasowy IniJOB).
  • Akcelerator, o którym mowa wyżej, to wspólna inicjatywa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz firmy Beesfund S.A. - platformy equity crowdfundingowej. Akcelerator GPW ma zainteresować spółki giełdowe startupami oraz pomóc startupom w pozyskiwaniu klientów wśród spółek notowanych na GPW S.A. Akcelerator ma być miejscem otwartym na współpracę z całym ekosystemem startupowym. Trwa pierwszy nabór, skierowany do firm z Europy centralnej (źródło: materiały GPW).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.