Adoptuj linijkę kodu za 4$

30-04-2009, 23:19

Adopcja kolejnych linijek kodu to sposób deweloperów Miro, darmowego odtwarzacza telewizji internetowej, na zdobycie środków niezbędnych do dalszego rozwoju aplikacji. Powyższy przykład obrazuje, że w dzisiejszych czasach nie potrzeba inwestorów czy umów z "większymi" firmami. Liczy się dobry pomysł.

Na czerwono zaznaczone
fot. - Na czerwono zaznaczone
Deweloperzy Miro postanowili zdobyć środki na rozwój w nietypowy sposób. Stworzyli nowy dział na swojej stronie internetowej, w którym oferują do adopcji... linijkę kodu źródłowego w cenie 4$. Opłata pobierana jest co miesiąc z salda karty kredytowej (należy podać wszelkie dane potrzebne do jej identyfikacji i autoryzacji transakcji).

Sonda
Czy adoptujesz linijkę kodu źródłowego Miro?
 • Tak
 • Nie
 • Waham się
wyniki  komentarze

W zamian za "adopcję" linijki Miro oferuje umieszczenie imienia tymczasowego "rodzica" w kodzie źródłowym odtwarzacza oraz pośród osób odpowiedzialnych za powstanie aplikacji. Do dyspozycji zostaje również oddany widget wyświetlający zaadoptowaną linię kodu na stronie internetowej oraz... jej "zdjęcie".

W chwili przygotowywania publikacji ostatnią osobą, która zdecydowała się na adopcję jest Bjorn Webber. Jego "dzieckiem" została linia nr 24026:

len(feed.items)).send_to_frontend()

Obecnie wydaje się, że w odnajdywaniu nowych źródeł pozyskiwania wszelakich pieniędzy ogranicza nas tylko wyobraźnia. A tą wykazał się w 2005 roku Alex Tew, wówczas 21-letni student.

Aleks, nie mając środków potrzebnych m.in. na dalszą naukę, utworzył stronę zawierającą milion pikseli, każdy z nich oferował za symbolicznego dolara.

Brytyjczyk osiągnął pełen sukces. W przeciągu niecałych 4 miesięcy Aleks sprzedał 99,9% pikseli dostępnych na stronie. Ostatni tysiąc postanowił wystawić na aukcji, by dodatkowo zwiększyć swój dochód.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

Warto przeczytać:

  Tematy pokrewne:  

  tag telewizja internetowatag open sourcetag Miro
    
  znajdź w serwisie

  RSS  
  RSS  

  RSS - Wywiad
  Wywiad  
  RSS - Interwencje
  RSS - Porady
  Porady  
  RSS - Listy
  Listy