Adobe wchodzi na rynek edycji dźwięku

26-10-2006, 12:06

Firma Adobe udostępniła publiczną wersję beta swojego nowego programu do edycji dźwięku - Adobe Soundbooth. Może on stanowić konkurencję dla produktów takich jak SoundTrack Pro, jednak Adobe podkreśla, że jest adresowany do specyficznego odbiorcy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Adobe Soundbooth ma być w założeniach programem do edycji dźwięku przeznaczonym dla profesjonalistów, którzy muszą połączyć dźwięk z obrazem np. w filmie, w animacjach Flash itd.

Do tej pory twórcy animacji i filmów korzystali z aplikacji dla muzyków, jednak wielu opcji tych programów po prostu nie używali i czasem przyczyniały się tylko do komplikowania pracy. Jednocześnie brakowało narzędzi, które służyłyby zoptymalizowaniu dźwięku do prezentacji z obrazem.

Przedstawiciele Adobe twierdzą, że potrzebne było uproszczone narzędzie dla potrzeb filmowców. Jednocześnie podkreślają, że Soundbooth jest mimo wszystko dość potężnym programem pozwalającym na nagrywanie i edycję dźwięku. Choć tego typu aplikacja jest dla Adobe czymś całkowicie nowym, to zawiera kilka elementów znanych z programów graficznych tego producenta.

Program został przygotowany w wersji dla komputerów PC z systemem Windows, oraz dla Maców z procesorami Intela. Jest dość mocno zintegrowany z innymi produktami - Macromedia Flash oraz Adobe Premiere Pro.

Wersję beta można pobrać ze strony Adobe. Firma liczy oczywiście na wszelkie opinie twórców.

Źródło: Adobe


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.