7,5 mln pobranych gier na GOG.com

28-03-2012, 09:07

Giełdowy producent Wiedźmina poinformował, że klienci należącej do niego platformy GOG.com pobrali dotychczas ponad 7,5 mln gier, a sam serwis wprowadza do sprzedaży nowsze tytuły. Do tej pory GOG.com oferował jedynie klasyczne gry w niskich przedziałach cenowych.

Pierwszymi grami z wyższej półki cenowej będą Trine, The Whispered World oraz w przedsprzedaży Legend of Grimrock. To przykłady jakościowych gier z tzw. segmentu indie (tytuły tworzone przez niewielkich i niezależnych deweloperów). Trzy kolejne tytuły - Darwin, Spacechem i Machinarium - także będą wkrótce dostępne na GOG.com. Dodatkowo serwis ma już podpisane umowy na 20 następnych, nowszych przebojów zarówno od niezależnych deweloperów, jak i największych światowych wydawców.

- Wprowadzone zmiany to prawdziwa rewolucja na GOG.com. Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy proces poszerzania oferty o nowe kategorie. Spółka pierwszy raz zaoferuje nowsze znakomite gry, w wyższych, choć wciąż bardzo konkurencyjnych przedziałach cenowych. To nie tylko przyciągnie do nas nowych klientów, ale również spowoduje wzrost średniej wartości transakcji zawieranej na GOG.com - mówi Adam Kiciński, Prezes CD Projekt RED. - Równocześnie z wprowadzeniem nowych produktów zmieniliśmy szatę graficzną naszego serwisu i dodaliśmy nowe funkcjonalności, które sprawiają, że jest on jeszcze bardziej przyjazny dla klientów.

Czytaj też: CD Projekt RED i GOG.com ujawnią swoje plany

Według właściciela GOG.com to drugi najpopularniejszy na świecie niezależny serwis zajmujący się cyfrową dystrybucją gier, czyli ich sprzedażą za pośrednictwem internetu. Sprzedawane za pośrednictwem serwisu gry nie posiadają antypirackich zabezpieczeń DRM i są oferowane w tej samej cenie na całym świecie.

Obecnie GOG.com ma w swojej ofercie ponad 400 gier, realizując ponad 98 proc. swojej sprzedaży poza Polską i dostarczając swoje produkty do 194 państw świata. Największym rynkiem dla spółki są Stany Zjednoczone, które odpowiadają za około połowę sprzedaży.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031