358 mln USD kary dla Microsoftu unieważnione

13-09-2009, 09:29

Koncern naruszył patenty firmy Alcatel-Lucent, jednak wysokość odszkodowania jest nieadekwatna do popełnionego czynu - uznał sąd apelacyjny i uchylił decyzję o nałożeniu na Microsoft obowiązku wypłaty odszkodowania.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W kwietniu 2008 roku pisaliśmy na łamach DI o przegranym procesie Microsoftu z koncernem Alcatel-Lucent dotyczącym naruszenia patentów w zakresie rozpoznawania pisma ręcznego wykorzystywanego w tabletach, a także sposobu, w jaki użytkownicy wybierają daty z kalendarza w programach Outlook oraz systemie operacyjnym Microsoft Mobile. Amerykański koncern miał wypłacić Alcatel-Lucent odszkodowanie w wysokości 358 mln USD. Zapowiedział jednak apelację od wyroku.

Jak podaje agencja Reuters w artykule Microsoft $358 mln damage award overturned, sąd apelacyjny uznał niektóre argumenty koncernu z Redmond i uchylił wyrok o wysokości odszkodowania. Sąd uznał jednak, że Microsoft w sposób pośredni naruszył patenty francuskiej firmy. Wysokość odszkodowania, zdaniem sądu, jest jednak nieadekwatna do popełnionego czynu. Powodem są niewystarczające dowody przedstawione przez Alcatel-Lucent.

Sąd unieważnił decyzję o przyznaniu odszkodowania i polecił ponowne rozpatrzenie sprawy w tym zakresie. Kevin Kutz, rzecznik Microsoftu, wyraził zadowolenie z decyzji sądu. Alcatel-Lucent jest usatysfakcjonowany w odniesieniu do ponownego stwierdzenia przez sąd naruszenia jego patentów.


Źródło: Reuters, DI


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.