Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

30 najpopularniejszych Polaków na Instagramie wg Forbes

25-10-2021, 17:35

Forbes Polska sprawdził, kto jest najpopularniejszy na polskim Instagramie. Zestawienie 30 influencerów zawiera osoby ze świata sportu, filmu, muzyki, ale też takie, które swoją sławę zdobyły dzięki działalności w Internecie.

Na samym szczycie znalazły się dwie osoby z kolektywu Ekipy Friza, przy czym Friz ustąpił pierwszeństwa swojej koleżance/partnerce Wersow (ogółem w pierwszej trzydziestce najpopularniejszych influencerów znalazło się czterech członków Ekipy i cztery osoby z konkurencyjnego Teamu X). Ranking przedstawia dane o liczbie fanów, polubień, komentarzy i popularności.

Oto pierwsza dziesiątka zestawienia:

  1. Wersow/Ekipa 
  2. Friz /Ekipa 
  3. Anna Lewandowska
  4. Sylwia Przybysz
  5. Tromba/Ekipa 
  6. Zusje
  7. Julia Wieniawa
  8. Lila Janowska
  9. Martyna Wojciechowska
  10. Julia Kostera

Ranking przygotowany przez specjalistów z InfluTool uwzględnia najnowsze dostępne dane – trzeci kwartał bieżącego roku. 

Obecnie trwa złoty okres Instagrama, bo możemy znaleźć tam ludzi w różnym wieku, dzięki czemu klienci mogą dotrzeć do swojej grupy docelowej. Na TikToku dominują młodzi użytkownicy, którzy jeszcze niekoniecznie dysponują własnymi pieniędzmi, a Facebook stał się już zbyt poważny dla kampanii influencerskich. To Instagram jest najważniejszą platformą dla tych działań i tu marketerzy lokują największe budżety – mówi Łukasz Zdrodowski z influTool.

W rankingu uwzględniono profile na Instagramie, które wśród obserwujących mają ponad 50 proc. internautów z Polski i sprawdzono, które wypadają najlepiej pod względem wskaźnika popularności. Za każde polubienie posta influencera przyznano jeden punkt, a za komentarz na profilu 4 punkty.

Pełne wyniki rankingu na Forbes (dostęp płatny) >