30 godzin bezpłatnych szkoleń dla uczestników konkursu Zacznij.biz

PATRONAT MEDIALNY 30-10-2013, 13:20

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie (do 12.11.2013) można zgłaszać projekty biznesowe do IV edycji konkursu Zacznij.biz. Konkursu, w którym sam udział może być ważniejszy od zwycięstwa. Uczestników czeka bowiem 30 godzin bezpłatnych warsztatów, szkoleń i sesji mentorskich z ekspertami Lewiatan Business Angels.

IV edycja organizowanego przez Konfederację Lewiatan i Lewiatan Business Angels konkursu Zacznij.biz adresowana jest do założycieli startupów oraz mikro- i małych przedsiębiorstw z branży High Tech i ICT, a także studentów, absolwentów i doktorantów kierunków technicznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada za pomocą formularza na stronie www.zacznij.biz.pl.

Po formalnej ocenie zgłoszeń uczestnicy, którzy zakwalifikują się do konkursu, wezmą udział w I Innowatorium – szkoleniu poświęconym projektowaniu firmy, czyli przekładaniu pomysłu na biznes. Na podstawie tej wiedzy uczestnicy będą dopracowywać swoje projekty i tworzyć modele biznesowe, które następnie oceni jury. W ten sposób zostaną wyłonieni półfinaliści konkursu. Dla nich zostanie zorganizowane II Innowatorium poświęcone przygotowywaniu prezentacji inwestorskiej. Będą oni mogli wziąć udział również w sesjach coachingowych z ekspertem z zakresu marketingu i strategii. Półfinaliści opracują prezentacje inwestorskie swoich projektów i wygłoszą je przed jury konkursu, które w głosowaniu wybierze projekty finałowe. Finalistów konkursu czekać jeszcze będą coachingi medialne z ekspertem przygotowującym do wystąpień publicznych. Zwycięzcę IV edycji konkursu Zacznij.biz wyłoni głosowanie gości zgromadzonych na Gali Finałowej na początku marca 2014 r.

Udział w Zacznij.biz to ciągłe rozwijanie i dopracowywanie swojego pomysłu na podstawie wiedzy i doświadczeń przekazywanych przez specjalistów LBA. Nie wystarczy zgłosić się do konkursu i bezczynnie czekać na decyzję jury. Rozwój projektów i postępy uczestników są na bieżąco oceniane i weryfikowane w kolejnych etapach. Choć do finału i prezentacji na Gali Finałowej awansują tylko 2–3 projekty, to każdy uczestnik konkursu wyniesie z niego umiejętności przydatne w projektowaniu i prowadzeniu własnego przedsięwzięcia. Dodatkowo, niezależnie od wyników konkursu, najciekawsze projekty zostaną zaprezentowane inwestorom podczas LBA Investor’s Day - mówi Szymon Kurzyca, ekspert inwestycyjny Lewiatan Business Angels.

Honorowym patronatem konkurs objęły: Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Urząd Patentowy RP. Partnerami konkursu są: Politechnika Gdańska, Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii, Forum Młodych Lewiatan, Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Stowarzyszenie Polski Wynalazców i Racjonalizatorów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Zacznij.biztag szkoleniatag patronat DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy