140 milionów dolarów kary dla Microsoftu

29-11-2007, 23:38

Gigant z Redmond oraz firma Autodesk zostali ukarani za naruszenie patentu należącego do małego przedsiębiorstwa technologicznego z4 Technologies.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przedmiotem sporu był patent na zabezpieczanie oprogramowania co najmniej dwoma różnymi hasłami lub kodami autoryzacji. W 2004 roku z4 pozwał Microsoft za naruszenie patentu w systemie operacyjnym Windows XP oraz pakiecie biurowym Office 2003.

W kwietniu ubiegłego roku sąd federalny w amerykańskim stanie Texas nakazał Microsoftowi zapłacenie 115 mln dolarów odszkodowania oraz dodał do tego dodatkowe 25 mln za zawinione naruszenie prawa patentowego. Autodesk został ukarany karą w wysokości 18 mln dolarów.

Prawnicy firmy z Redmond złożyli odwołanie do Sądu Apelacyjnego, który wyrokiem z 16 listopada w całości podtrzymał decyzję sądu niższej instancji. David Bowermaster, rzecznik Microsoftu powiedział jednak, że jego firma nie będzie musiała dokonywać żadnych zmian w Windowsie XP i Office 2003.

Źródło: SilliconValley.com


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag z4 Technologiestag patentytag Microsofttag Autodesk
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.