11 pomysłów na edukacyjne i rozwijające prezenty dla dziesięciolatki

03-09-2018, 16:40

Wciągający zestaw do eksperymentów, łamigłówka czy gra planszowa (i nie tylko) - te prezenty pozwolą dziesięciolatce zarówno na zabawę i swobodne spędzenie wolnego czasu, jak i na rozwój jej talentów i umiejętności, także tych przydatnych w szkole.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sudoku magnetyczne

Alternatywa dla smartfona, kiedy trzeba się czymś zająć, a mało miejsca np. na grę czy "konkretną" zabawę. Jeśli dziesięciolatka wciągnie się w tę łamigłówkę, ma zapewnione doskonałe ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości.

Prezent dla dziesięciolatki. Sudodku magnetyczne

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Laboratorium SPA

Otaczający nas świat opiera się o naukę i praktyczne wykorzystanie odkryć i wynalazków :-) Ten truizm można odkryć samodzielnie, wykonując eksperymenty związane ze spa. Młoda kosmetyczka może poznać nie tylko historię kąpieli, ale też wykonać własne kosmetyki pielęgnacyjne. 

Prezent dla dziesięciolatki. Laboratorium SPA

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Gra planszowa "Fauna"

Ekspertki od egzotycznej fauny na start! Bardzo przyjemna gra dla miłośniczek przyrody, które mogą zakasować dorosłych graczy znajomością faktów o zwierzętach świata. 

Prezent dla dziesięciolatki. Gra planszowa Fauna

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Lego Friends Wóz badawczy Olivii

Dla dziewczynek z odrobiną zacięcia konstruktorskiego. Zestaw nie drenuje kieszeni, a już daje trochę możliwości budowania. Godna podkreślenia tematyka - Olivia jest astronomką, prowadzi nocne obserwacje gwiazd i korzysta z pomocy robota.

Prezent dla dziesięciolatki. Lego Friends Wóz Badawczy Olivii

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

 

Teleskop edukacyjny

A jeśli po przygodzie z Lego Friends tematyka astronomii okaże się interesująca i dziesięciolatka sama będzie chciała obserwować gwiazdy, można wypróbować teleskop edukacyjny. 

Prezent dla dziesięciolatka. Teleskop edukacyjny

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

 

Nauka w szklarni - zestaw do naukowej uprawy roślin

Nauki przyrodnicze, ale może niekoniecznie astronomia? To może botanika? Szklarnia z doniczkami i nasionami oraz przewodnik po budowie i życiu roślin pozwoli poznać proces fotosyntezy, założyć swoją własną uprawę i obserwować rośliny w kolejnych fazach wzrostu.

Prezent dla dziesięciolatki. Nauka w szklarni

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

 

Kooperacyjna gra planszowa Pandemia

Dziewczyny w roli bohaterek! Gra kooperacyjna, której celem jest powstrzymanie serii epidemii, wymaga wykorzystania mocnych cech swoich postaci we współpracy z pozostałymi graczami. Świetny trening pod względem psychologii, planowania strategii i przede wszystkim współpracy. Warto zachęcać do gry w grupie rówieśniczej!

Prezent dla dziesięciolatki. Gra kooperacyjna Pandemia

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

 

Długopis/pisak 3D

Własne projekty 3D? Przeniesienie twórczych projektów do rzeczywistości? Zupełnie nowa jakość rozwoju talentów plastycznych? Takie możliwości daje pisak 3D.

Prezent dla ośmiolatka. Pisak-długopis 3D

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

Kieszonkowiec matematyczny Trzecia Połowa

Ułamki potrafią przyprawić o ból głowy. Może dobrym sposobem na nie okaże się karcianka, tzw. kieszonkowiec matematyczny?

Prezent dla dziesięciolatka. Gra Kieszonkowiec matematyczny Trzecia Połowa

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

Gra rodzinna "Pytaki"

Lubicie gry rodzinne? Spróbujcie "Pytaków" - ciekawego sposobu na naukę trudnej sztuki mówienia o sobie, swoich przemyśleniach i emocjach. Pamiętajcie tylko, że ten trening dotyczy nie tylko dzieci...

Prezent dla dziesięciolatki. Gra Pytaki

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

 

Szalona chemia dzika fizyka

Po zakończeniu edukacji wczesnoszkolnej warto podtrzymać w dzieciach przekonanie, że wiedza może być źródłem pysznej zabawy. Na pewno pomogą w tym zestawy eksperymentalne - lepiej, żeby chemia i fizyka kojarzyła się z szaloną, dziką zabawą niż nudnym kuciem wzorów..

Prezent dla dziesięciolatka. Szalona chemia dzika fizyka

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniejSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.