100 zapaleńców i 54 godziny. Co z tego wyniknie?

PATRONAT MEDIALNY 24-10-2012, 07:33

Już w listopadzie 100 osób spotka się, by pracować nad startupami podczas Poznań Startup Weekendu. Co przyniesie druga poznańska edycja? Dwudziestu praktyków w roli mentorów, ciekawe nagrody i szansę na udział w Global Startup Battle. Ale by to wszystko zdobyć, trzeba się będzie mocno napracować. Będą też przyjemne chwile - w tym roku organizatorzy poznańskiego Startup Weekendu planują szereg ciekawych imprez towarzyszących - od pokazów filmowych po warsztaty tematyczne dla programistów. Atrakcji nie zabraknie.

Poznań Startup WeekendOdbywający się w tym roku od 16 do 18 listopada Poznań Startup Weekend stanowi swego rodzaju zwieńczenie Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Imprezy towarzyszące rozpoczną się już 15 listopada zorganizowanym wspólnie z Substance pokazem filmu The Startup Kids – dokumentu pokazującego historie młodych ludzi pracujących nad realizacją swoich marzeń o własnym biznesie. Następnie odbędą się GDG Poznań BootCamp oraz DateCamp – dwa wydarzenia przygotowane specjalnie dla programistów. W piątek 16 listopada o 18.30 drzwi School o Form, w której w tym roku odbywa się Startup Weekend, zostaną otwarte dla młodych przedsiębiorców.

– Formuła Startup Weekendu jest już znana. Uczestnicy spotykają się, by w ciągu 54 godzin stworzyć projekty, które mają realną szansę na zdobycie globalnego rynku. Wszystko zależy od tego, jak podejdą do tematu – mówi Michał Olszewski z funduszu LMS Invest, jeden z organizatorów poznańskiego Startup Weekendu. – Dużą korzyścią z udziału w tego rodzaju wydarzeniu jest możliwość poznania wielu osób, które w branży sięgnęły sporo, nawiązania z nimi kontaktu i uczenia się od nich.

Kto będzie ich wspierał młodych przedsiębiorców w tym roku? Wśród mentorów znajdą się między innymi Collette Ballou, Kristopher Asimgil i Marcin Zabielski. Wśród sędziów sami inwestorzy, otwarci na pytania tych, którzy już myślą lub dopiero będą myśleć o pozyskaniu finansowania dla swoich projektów. Zwycięskie zespoły zostaną automatycznie zakwalifikowane do udziału w Global Startup Battle, podczas którego będą mogli jeszcze bardziej dopracować swój pomysł i zmierzyć się z zespołami z innych krajów.

Poznań Startup Weekend jest dla każdego, kto ma pomysł na firmę, której działanie oparte będzie o nowe technologie. Zarówno ci, którzy mają już konkretny pomysł i chcą go dopracować, jak i ci, którzy dopiero się przymierzają do własnego biznesu i nie mają jeszcze konkretnego pomysłu na to, czym miałby być ich startup i jakie problemy miałby rozwiązywać. Formularz rejestracyjny, szczegółowy program oraz bieżące informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie: www.poznan.startupweekend.org


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy