ZyXEL padł ofiarą ataku hackerów

28-04-2010, 11:34

O włamaniu na stronę internetową firmy ZyXEL Communications Polska, dostawcy szerokopasmowych rozwiązań dostępu do internetu, poinformował redakcję jeden z Czytelników Dziennika Internautów. Czy klienci tej firmy mają powody do obaw? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do jej przedstawiciela.

ZyXEL - zrzut ekranu zhackowanej strony
fot. DI - ZyXEL - zrzut ekranu zhackowanej strony
Po prawej stronie zamieszczamy jeden ze zrzutów ekranu przesłanych na adres redakcji, dokumentujących włamanie. Przedstawiciel firmy zapewnił, że doszło jedynie do zmiany treści wyświetlanych w serwisie informacji (zostały one szybko odtworzone z kopii zapasowych). W wydanym wczoraj komunikacie prasowym można przeczytać:

Firma ZyXEL nie jest producentem serwerów i oprogramowania dla firm hostingowych ani też serwerów baz danych. Firma hostingowa, która odpowiada za utrzymanie i obsługę strony zyxel.pl/cz/sk oraz sklepów shop.zyxel.pl/cz/sk, według naszej wiedzy nie korzysta ze sprzętu zabezpieczającego marki ZyXEL (firewall/router).

ZyXEL nie przechowuje na serwerach ulokowanych w zewnętrznej firmie hostingowej żadnych danych poufnych ani danych o klientach końcowych. Użytkownicy korzystający z produktów firmy ZyXEL mogą być więc spokojni, zarówno o swoje sieci, jak i informacje będące w posiadaniu producenta.

Dowiedzieliśmy się również, że firma podjęła niezbędne działania formalne i technologiczne, żeby
w przyszłości nie doszło do podobnych ataków.

>> Czytaj więcej o włamaniach na strony WWW


Źródło: DI24.pl
Tematy pokrewne:  

tag ZyXELtag hakerzytag hackingtag hackertag hacked
  
znajdź w serwisie

Brak danych. Sprawdź później :)
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031