Żywot Symbiana dobiega końca?

06-02-2012, 16:38

Nokia może zrezygnować z wykorzystywania swojej platformy mobilnej nieco szybciej, niż początkowo zakładano - poinformował brytyjski "The Register".

Do tej pory zakładano, że Symbian będzie wykorzystywany w smartfonach do 2016 roku, jednak według The Register fiński producent zdecyduje się na udostępnienie jeszcze wyłącznie jednego urządzenia z wysłużoną platformą.

Czytaj także: Informatyczni giganci zainteresowani nawigacją wewnątrz budynków

- Teraz uważamy, że sprzedamy mniej urządzeń z Symbianem, niż wcześniej przewidywaliśmy - powiedział Stephan Elop szefujący Nokii. Zdaniem brytyjskiej witryny Symbian Belle może być ostatnią rozwijaną przez Nokię wersją platformy. Jest to jednak dobry sygnał, który wskazuje na większy nacisk fińskiego producenta na urządzenia z nowocześniejszym Windows Phone.

Wcześniej informowano, że kolejne wersje Symbiana (już bez nazwy "Symbian") mają się pojawić jeszcze w tym roku. W grudniu miała zostać zaprezentowana platforma Nokia Carla dla urządzeń z procesorami co najmniej 1 GHz, a później Nokia Nonna, która zoptymalizowana byłaby pod kątem smartfonów z układami dwurdzeniowymi.

Ostatnim smartfonem z Symbianem ma być następca legendarnej Nokii N8, który w nowej odsłonie powinien zostać oznaczony jako Nokia 803. Zdaniem The Register w urządzeniu znajdziemy aparat o niespotykanej do tej pory jakości. Inne źródła wskazują natomiast na to, że śmierć Symbiana może nastąpić jedynie nieco wcześniej niż początkowo zakładano.

Czytaj także: Windows Phone 8 już w czerwcu?


Źródło: The Register
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy