ZUS blipuje i czeka na sygnały od internautów

19-10-2009, 23:42

Przygoda ZUS-u z mikroblogowaniem rozpoczęła się pod koniec czerwca br., mimo iż dopiero dziś wydano oficjalny komunikat o nietypowej dla tej instytucji działalności. Obecność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Blipie to nie tylko interesująca promocja dla serwisu mikroblogowego, ale być może również pierwszy kroczek tej - uznanej przez wielu za skostniałą - instytucji, ku otwarciu się na głos społeczeństwa.

Kilka dni temu Rzecznik ZUS poinformował, że Zakład rozpoczyna realizację projektu Platforma Usług Elektronicznych (PUE), który ma zrewolucjonizować ZUS. Dzięki niemu załatwienie sprawy ma być możliwe nie tylko przez internet i telefon, ale także dzięki specjalnym automatom. Porady będą dawać także wirtualni doradcy. Realizacja wspomnianego projektu zakończy się dopiero w grudniu 2012 r., a już teraz ZUS wkracza na obszar mniej formalnego kanału kontaktu z obywatelami - poprzez serwis mikroblogowy Blip.pl.

Jak tłumaczy Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy ZUS: Internet jest dla nas bardzo ważnym medium, bo pozwala bardzo szybko, precyzyjnie i bez żadnych zniekształceń przesyłać informacje do klientów, a równocześnie daje możliwość odbierania od nich sygnałów zwrotnych.

ZUS na Blip.pl
fot. - ZUS na Blip.pl
Aktywna obecność ZUS-u na Blipie to szansa zarówno dla pracowników instytucji, jak i zainteresowanych internautów na bezpośredni, błyskawiczny kontakt. Co ważne, konto to nie jest tylko kanałem przekazywania informacji ze strony ZUS-u, ale również miejscem, gdzie można - nie ruszając się sprzed komputera czy używając komórki - porozmawiać lub zasięgnąć porady od pracownika Zakładu.

- Konto na serwisie Blip.pl jest naszym najnowszym pomysłem. Uważam, że akurat ten kanał ma olbrzymi potencjał i będzie bardzo szybko się rozwijał i zdobywał coraz większą popularność. Dlatego zamierzamy bardzo mocno w niego inwestować nasz czas i zaangażowanie - dodaje Przemysław Przybylski, który osobiście prowadzi profil ZUS-u na Blipie.

Obecnie na liście obserwujących blog ZUS-u jest blisko 200 osób i liczba ta stale rośnie.

http://zus.blip.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag ZUStag mikroblogitag Blip.pl
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy