Zumi wytyczy trasy z komunikacją miejską

22-10-2010, 08:21

Zumi wzbogaciło się o nową usługę, dzięki której użytkownicy mogą wytyczyć trasę, uwzględniając przemieszczanie się komunikację miejską w ośmiu miastach Polski. To efekt współpracy z serwisem JakDojade.pl.

Dotychczas funkcje Zumi ograniczały się do wyboru pieszej wędrówki lub jazdy samochodem. Obecnie wyznaczając trasę z punktu A do punktu B, można także sprawdzić, jak dostać się w dane miejsce za pomocą komunikacji miejskiej.

>> Czytaj też: 50 tys. km tras rowerowych online w pół roku

Sonda
Czy korzystasz z seriwsów wytyczających trasy w komunikacji miejskiej?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Opcja poruszania się za pomocą komunikacji miejskiej dostępna jest w ośmiu miastach: Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. Użytkownicy zainteresowani podróżą miejskimi autobusami lub tramwajami mogą wybierać z opcji wyznaczania trasy szybkiej, optymalnej bądź wygodnej. W zależności od tego, na którą opcję się zdecydują, system pokaże trasę, która zajmie najmniej czasu (szybka) i drogę zrównoważoną, gdzie czasami trzeba będzie poruszać się pieszo (optymalna). Pozostaje jeszcze jedna opcja (wygodna), która może się przydać osobom starszym bądź takim, którym nie zależy na czasie, ponieważ w tym przypadku system nie zważa na czas przejazdu, lecz na poruszanie się pieszo w jak najmniejszym stopniu. Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia rozkładu jazdy na poszczególnych przystankach.

Zumi: Komunikacja miejska w Warszawie
fot. - Zumi: Komunikacja miejska w Warszawie
Dotychczas w sieci popularność zdobywał serwis JakDojade.pl, który rozpoczął swoją działalność od Poznania. Okazuje się jednak, że ww. serwis jest partnerem Zumi.pl w dziale komunikacji miejskiej.

>> Czytaj też: NaviExpert z JakDojade: Komunikacja miejska w nawigacji satelitarnej


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.