Zostań w domu. Zakupy online w czasie pandemii

04-04-2020, 07:12

Poszerzanie się pandemii koronawirusa znacząco wpłynęło na wzrost zakupów, dokonywanych przez internet. Jak wiadomo, koronawirus przenosi się drogą kropelkową, a na powierzchniach pozostaje przez kilka godzin. Zakupy online są jednak o wiele bardziej bezpieczne niż wizyta w sklepie stacjonarnym, gdzie wzrasta ryzyko zarażenia.

zakupy online

Koronawirus w internecie

Poszerzanie się pandemii koronawirusa znacząco wpłynęło na wzrost zakupów, dokonywanych przez internet. Jak wiadomo, koronawirus przenosi się drogą kropelkową, a na powierzchniach pozostaje przez kilka godzin. Zakupy online są jednak o wiele bardziej bezpieczne niż wizyta w sklepie stacjonarnym, gdzie wzrasta ryzyko zarażenia. Mimo ciągle wprowadzanych zasad higieny i coraz to nowych środków ostrożności, wizyty w sklepach nie są do końca bezpieczne. Zaleca się ograniczenie kontaktów międzyludzkich i unikanie miejsc publicznych. Ma to prowadzić do ograniczenia liczby zarażonych. Polacy chcąc zniwelować jak najbardziej ryzyko zarażenia, wybierają kupowanie online, co powoduje coraz szybsze przenoszenie asortymentu sklepów stacjonarnych do internetu. By zaopatrzyć się w niezbędne środki higieny, żywność, leki czy kosmetyki nie trzeba więc wychodzić z domu. Wystarczy komputer czy telefon i łączność z internetem, by kupić to, czego potrzebujemy.

Zostań w domu – zrób zakupy online

Zakupy przez internet są bezpieczne, nie tylko jeśli chodzi o zmniejszenie ryzyka zarażenia, ale także o kwestie, które są problematyczne dla większości konsumentów. Czy zakupione przez internet produkt sprosta moim oczekiwaniom oraz czy nie zostanę oszukany? Kupując od zaufanego sprzedawcy czy na oficjalnej stronie sklepu, nie należy martwić się, czy przesyłka zostanie nadana i czy do nas dotrze. Sprzedawca będzie informował nas na bieżąco o statusie zamówienia, a nawet jeśli wystąpi możliwość przedłużenia czasu dostawy, co w obecnej sytuacji jest bardzo możliwe, producent może zaproponować specjalny rabat czy drobny prezent w ramach przeprosin. Kupując przez internet, zupełnie tak samo jak robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym, jeśli tak traktuje regulamin – mamy możliwość zwrotu, a zakupiony produkt posiada gwarancję.Zakupy przez internet to dobry wybór w czasie pandemii.

Elastyczność sposobem na kryzys 

Przez internet kupujemy ubrania, buty, dodatki, a co z żywnością - produktami spożywczymi? E- sklep spożywczy staje się coraz bardziej powszechny. Okazuje się, że obliczu zagrożenia pandemią, największe sieci zaczęły wprowadzać możliwość zakupu żywności przez internet. Wcześniej opcja ta była już znana, jednak jedynie w mniejszych i bardziej ekskluzywnych sieciach spożywczych. Dziś prawie każdy może kupić produkty spożywcze online z dowozem do domu, pod warunkiem, że dostawa pod wskazany adres jest możliwa. Produkty pakowane są w sposób, by nie uległy uszkodzeniu. Sklepy wykorzystują specjalne opakowania z nadrukiem, które dodatkowo wyglądają ładnie i zachęcają do zakupów.  

Paczkomaty - sposób bezpiecznej dostawy 

Odbiór przesyłki w paczkomacie to najbardziej bezpieczna z dostępnych opcji dostawy. Decydując się na przesyłkę do paczkomatu, nie musimy spotkać się z dostawcą, a przesyłkę możemy odebrać bez dotykania panelu. Płatności możemy dokonać na miejscu kartą - niektóre paczkomaty posiadają wbudowane terminale. Nie musimy martwić się o naszą przesyłkę, kartony do paczkomatów zapewniają bezpieczeństwo produktom oraz ochronę przed uszkodzeniem. 

Unikanie skupisk ludzkich to w obecnej sytuacji najlepszy sposób na ochronę przed zarażeniem koronawirusem. Dbajmy o siebie i swoich bliskich - zostańmy w domu, a zakupy zróbmy przez internet. 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag zakupy online
To warto przeczytać


fot. fizkes
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: